Prachatice - Bavorovice 5:1 (4:1)

Ať již přijeli hosté do Prachatic s jakýmikoliv plány, první čtvrthodinka utkání je totálně rozmetala. Domácí dali ze devět minut tři branky a po čtvrthodině hry se nechal zbytečně vyloučit bavorovický Ševčík. „Vydařil se nám nástup do utkání, jaký jsem dlouho nezažil. V Soběslavi jsme dostali minule gól po čtyřiceti vteřinách, nyní jsme tento rekord překonali a naopak my skórovali po půl minutě, Vláďa Hovorka střílel trestný kop, gólman Věneček jeho ránu vyrazil a dobíhající Jirka Nerad vrátil míč do sítě. Výborný začátek," liboval si prachatický trenér Josef Veselý.

Hosté se ještě nestačili z této sprchy oklepat a přišly hned další rány. „Ve třetí minutě kopal Cais rohový kop, na  míč si naskočil Petr Hovorka a hlavou přidal druhou branku. Za dalších šest minut se dostal k míči z levé strany nabíhající Friš a střelou k protější tyči přidal třetí branku. Navíc se hned nato ocitl v další výborné šanci Cais, ale neproměnil," komentoval další dvě branky trenér Josef Veselý.

Po čtvrthodině hry se dostalo Tatranu další důležité výhody. Po strkanici ve středu hřiště byl hostům vyloučen Ševčík a domácí začali hrát přesilovku. „Nám ale početní výhoda nijak nepomohla. Soupeř začal hrát daleko lépe a nastřelil břevno a tyč. Nám se pak po půlhodině hry podařilo vstřelit čtvrtou branku Mádlem a podruhé v zápase jsme skórovali hlavou. Škoda, že jsme v závěru poločasu inkasovali branku. Po závaru v naší šestnáctce přišel zbytečný faul, soupeř kopal penaltu a bezpečně ji proměnil. Vedli jsme však v poločase o tři góly, což mělo v klidu stačit," uvedl k závěru prvního poločasu Josef Veselý.

Jednoznačné vedení a přesilovka, faktory, které někdy hráče až příliš uspí. To prachatický lodivod moc dobře ví, a tak burcoval své svěřence, aby pokračovali v útočné hře i po přestávce. „Opakoval jsem hráčům, že je třeba pořád hrát a nenechat se ukolébat vedením. Do druhého poločasu však vstoupili, jako by se již nic nemohlo stát. Soupeř z Bavorovic byl lepší a vytvářel si i šance. Tady je třeba vyzdvihnout našeho gólmana Jindru Dvořáka, který chytil minimálně tři loženky soupeře. Vše uklidnila až 69. minuta, kdy jsme dali Frišem po závaru před brankou soupeře pátou branku a vítězství tak definitivně pojistili," komentoval druhý poločas Josef Veselý a doplnil: „Výsledek vypadá jednoznačně. Prvních deset minut jsme jasně lepší opravdu byli, ale pak se soupeř zvedl a ukázal, že je na sezonu velmi dobře připraven. My měli několikrát štěstí a podržel nás gólman. Pro nás je výhra důležitá hlavně před zápasem ve Veselí nad Lužnicí, které oba své zápasy vyhrálo a tlačí se na špic soutěže. Nečeká nás tam v dalším kole nic jednoduchého, ale samozřejmě se pokusíme soupeři jeho vítěznou sérii přerušit."