Fotbalisté Teplic tak nadále a jako jediní v lize ještě nepoznali hořkost porážky. „Přitom podobné zápasy bývají průšvihové," oddechl si teplický kouč Zdeněk Ščasný. „Budějovice se rozehrály a jejich styl nám nesedí. Hrály dobře organizovaně, obětavě, ale my to zvládli. Mám ale dost výhrad, třeba už když jsme vedli 1:0, jsme se dopustili dvou strašidelných ztrát a uklidnil nás až ten druhý gól," připustil Ščasný.

Pro fotbalisty Dynama byla čtyřbranková porážka hodně krutá. Ve srovnání s předchozím utkáním v Jihlavě, kde sice uhráli bezgólovou remízu, ale hlavně do půle se převážně jen bránili, v Teplicích hráli daleko aktivněji a byli domácímu favoritu po většinu času vyrovnaným soupeřem.

„Náš herní projev opravdu byl lepší než čtyři dny předtím v Jihlavě, s výsledkem samozřejmě nemůžeme být vůbec spokojeni," hněval se trenér fotbalistů Dynama Luboš Urban. „Někde napsali, že na střely to bylo 4:4 a přitom prohrajeme 0:4… Vytvořili jsme si čtyři zcela čisté šance, jenže gól jsme nedali. Naše řešení bylo oproti domácím úplně na jiné úrovni, ti z minima vytěžili maximum, my nic," kabonil se českobudějovic­ký kouč.

Na to, že Teplice jsou směrem dopředu silné a ve finální fázi i efektivní, trenéři Dynama své svěřence upozorňovali. „Útočná fáze Teplic, i díky cizincům, kteří tam jsou, je na výši. Salami, Nivaldo či Litsingi, byť ten proti nám nehrál, to je velká síla. Nemohli jsme tudíž hru otevřít, to by byla sebevražda. Proto jsme se snažili hrát zezadu a myslím, že se že nám to i dařilo," zmínil trenér Dynama únik Vošahlíka v 18. minutě. „Míč sice nepříliš dobře převzal, přesto to mohl zakončit lépe. Anebo si aspoň dojít pro penaltu."

Místo gólu na 0:1 pár minut po Vošahlíkově šanci udeřily Teplice. „Po naší standardce Koreš před teplickým vápnem šel jeden na jednoho, lehce ale míč ztratil a domácí z protiútoku skórovali, když Nivaldo měl na pravé straně plno času i prostoru na centr, u bližší tyče Salami předskočil Lengyela a hlavou dal na 0:1," vraštil čelo Luboš Urban.

Ani to však ještě Jihočechy do kolen nesrazilo. „Nám pak začala hrát vnitřní záloha, dařilo se nám chodit i do přečíslení, bohužel ani z toho jsme nic nevytěžili," měl trenér na mysli určitě situaci ze 30. minuty, kdy šli Koreš a Vošahlík dva na jednoho. „Jenže my ani nevystřelíme," mračil se Urban a dodal, že pak to sice ještě mohl zachránit nabíhající Hora, ani on ale neuspěl. „Dostal to do strany, ale místo střely z první se snažil si pozici vylepšit a z následného jeho centru nic nebylo."

V době, kdy se domácí v závěru poločasu očividně snažili udržet nulu na svém kontě do půle, inkasovali hosté podruhé. A hodně lacino, střelec Krob měl velké štěstí, protože mu míč z nohy sklouzl a nevydařený centr nečekaně zapadl za tyč. „Měl kliku, nicméně už předtím třikrát z té strany byly přetažené centry, které dle mého soudu Křížek v brance nedobře odhadl. Takže Krob se ukopl, nám to tam spadlo a zabilo to z našeho pohledu celý zápas," lomil rukama trenér Luboš Urban. „V době, kdy jsme se zvedali a přemýšleli, co s tím po půli uděláme, jsme dostali na 2:0."

V začátku druhé půle se míč pohyboval spíš ve středu hřiště. „Domácí zřejmě dostali pokyn, aby se nikam nehnali a čekali na naše chyby," usoudil trenér Urban a dodal, že k té chybě došlo. „Do vápna letěl centrovaný míč, čistý, nic těžkého, Brunclík ho ale netrefil a padlo mu to na ruku. Penalta, 3:0," smutnil českobudějovický kouč. „My pak zase měli dvě velké šance, ale zase nic," líčil, jak Hora sklepl míč na Benáta, jenž halvolejem z deseti metrů trefil přímo gólmana doprostřed brány. „Potom Hora na malém vápně u zadní tyče byl úplně sám, hlavou ale poslal míč tři metry nad bránu. Takové momenty rozhodují zápasy," podtrhl kouč.

V samém závěru si Jihočeši kalich hořkosti vypili do dna. „Poslední roh, navíc nedobře koplý, nízký, jenže nám prošel vápnem a od boku toho hráče, co tam běžel, se to odrazilo do brány," posteskl si Urban.

Pro zranění už před půlí odstoupil Machovec. „Dle první diagnózy by to měl být výron v kotníku. Uvidíme, co se z toho vyvrbí," přemítal Urban.

Postoupit chceme, ujišťuje Urban

O víkendu má I. liga volno, fotbalisté Dynama ale jedou do Prahy, kde se dnes od 17 hod. ve 3. kole Poháru FAČR střetnou s Bohemians 1905.

„Je to soutěžní utkání, žádné podcenění tudíž nepřichází v úvahu. Na Bohemce to určitě nebude nic jednoduchého, čeká nás agresivní zápas, plný osobních soubojů. Jít dál však chceme," ujistil trenér Luboš Urban, jedním dechem však doplnil, že pohárový duel zároveň bude i příležitostí vidět v soutěžním zápase i hráče širšího kádru. „Šanci určitě dostanou," potvrdil.

Bohemce chybí reprezentan᠆ti Pauschek (Slovensko) a Bra᠆tanovič (Slovinsko). „Chci taky vidět i další hráče, změny v sestavě určitě budou," řekl pro klubový web trenér Roman Pivarník,jemuž se naopak po zranění do hry vrací Kalina a Nerad, jimž chce Pivarník dát dnes příležitost.

Reprezentační povinnosti si plnili i dva mladíci Dynama: v zápase dvacítek Nizozemska a Česka (0:1) nastoupil v základu na hrotu Zdeněk Linhart a v 75. min. za Holzera naskočil do hry i Jiří Funda.