Na pozápasové tiskovce to potvrdil asistent domácího kouče Jaroslav Vondrášek.

„Tím větší zklamání cítíme," dodal jedním dechem.

Písečtí fotbalisté totiž Kolínu podlehli až nečekaně jednoznačně 0:3. „Přiznávám, že jsem tady čekal daleko těžší utkání," očividně i kolínského trenéra Romana Veselého zarazilo, že se domácí o výsledek víc nepoprali. Řekl také, že ani po dvou gólech, které jeho hráči těsně před půlí dali, nepovažoval zápas za rozhodnutý. „Počet bodů, které Písek má na kontě, napovídal tomu, že se domácí budou dál rvát, my ale naší kombinační silou jsme dokázali balon udržet, a když jsme přidali třetí branku, bylo rozhodnuto," ocenil.

Písecký asistent trenéra Jaroslav Vondrášek přiznal, že hosté byli lepší. „Když nestačíme herně, je-li soupeř fotbalovější a herně lepší, musíme odpovědět po taktické stránce a vymyslet něco, co bude eliminovat sílu soupeře a přesune výhodu na naši stranu," zdůraznil. „Budu-li ale zcela upřímný, sám zatím nevím, co by to mělo být," doplnil.

Písku se nedaří, byť je farmou prvoligové Příbrami. Na Kolín byli k dispozici Huňa a T. Pilík, jenže Huňa pro zranění odstoupil. „Jel na vyšetření do nemocnice, vypadá to na natržený lýtkový sval," litoval Vondrášek, podle něhož právě Huňa patří k těm pendlům, kteří v Písku vždy pomohli. „My se ale nemůžeme spoléhat na to, kdo z pendlů a kolik jich přijede. Musíme se prosadit jako tým, jako kolektiv. Spoléhat na to, že nám jeden dva hráči přijedou vyhrát zápas, prostě nejde. To by byla špatná cesta," odmítl písecký asistent.

Písek naposledy ve III. lize získal tři body 12. září ve vloženém 17. kole s Hlavicí 4:1, od té doby už sedm zápasů na vítězství čeká marně. Jeden recept přitom existuje. Když se nedaří, je třeba to zkusit zlomit maximální vůlí a bojovností. Jenže i v tom jsou, jak se v duelu s Kolínem zdálo, v píseckém mužstvu rezervy. Naznačil to ostatně i písecký asistent, když na dotaz, zda dle jeho soudu dali hráči do utkání s Kolínem všechny své síly, jen zavrtěl hlavou: „Nezlobte se, ale na to odpovídat nebudu. To je věc kabiny, tam si to nejdříve musíme probrat."

Po kratší odmlce ale přece jen na dané téma promluvil. „Chceme-li bojovat o záchranu, musíme přistoupit k zápasům úplně jinak. Pokud to nedokážeme, čekají nás těžké časy," uznal Vondrášek.

Písek i Strakonice teď stojí před náročnými prověrkami: Písek dnes jede k dohrávce na Kladno (17.30) a Strakonice do Kolína (14.30), o víkendu zamíří Písek na hřiště Vltavínu a Strakonice do Převýšova.

Co na to Ondřej Sajtl?

Bylo mu osmnáct let, když mu trenér prvoligového dorostu Dynama Pavel Tobiáš oznámil, že se má hlásit na letním srazu prvoligového áčka ve Frymburku. Párkrát si za áčko Ondřej Sajtl zahrál, letos na podzim ale skončil v juniorce a přestoupil do třetiligového Písku, kam to z Protivína, kde v pěti letech s fotbalem začínal, má kousek.

Po porážce s Kolínem odpovídal na dotazy Deníku.

Doma 0:3, takže o spokojenosti asi nemůže být řeč…

Spokojenost nebyla vůbec žádná. Hráli jsme špatně, všechno nám trvalo hrozně dlouho, pozdě jsme přistupovali k hráčům a soupeř toho dokázal patřičně využít.

Poločas jste prohráli po gólech, které jste dostali v posledních pěti minutách. Dva góly do šatny, to je velká rána. Hlavně ten první vás hodně nalomil, je to tak?

Pilda ztratil balon na soupeřově polovině, oni šli na nás pět na tři a z toho přečíslení dali gól.

Zmínil jste Tomáše Pilíka, jenž spolu s Huňou přijeli z Příbrami vám pomoci. Jenže ani ti vám nepomohli. Jak vůbec spolupráci s Příbramí hodnotíte?

To já nemohu posuzovat, to je otázka spíš pro trenéra. Myslím ale, že by to mělo být pro nás plus. Záleží na tom, kdo z Příbrami dojede a jak se s tím na hřišti v tom kterém zápase vypořádá.

Vám pendlové příliš nepomohli, zatímco na druhé straně třeba Ondřejka vstřelil klíčový první gól a patřil k oporám svého týmu. Jak jste to viděl?

Ondřejka při tom gólu své kvality potvrdil. Myslím si ale, že můžeme být ještě rádi, že s Kolínem nepřijeli třeba Kulič či Magera. Mohlo to pro nás dopadnout ještě hůř.

Ze čtyřčlenné obrany jste byli tři, co prošli Dynamem, vedle vás dále Pivoňka a Holub. Přesto jste dostali tři góly. Což ale jen na vrub obrany asi nejde, co?

To určitě ne. Já bych to nerad na někoho házel, myslím si ale, že nám nefungovala středová část. Na druhou stranu, ani my v obraně toho moc neubránili. Vinu na tom, že jsme prohráli, však má celý tým. Prostě my všichni, bez rozdílu.

Vy osobně jste ale jednou vykopával z prázdné brány, jednomu gólu jste tudíž zabránil.

To máte pravdu. Byl tam odražený míč na vápno, z našich kluků tam nikdo nebyl, ale soupeři tam dobíhali a ta střela šla do brány. Já zůstal naštěstí u tyče a na poslední chvíli míč vykopl. Bohužel moc platné nám to nebylo.

Vy jste se hodně tlačil po lajně dopředu, což jste dělával i v Dynamu. Táhne vás to z beka dopředu?

Snažím se o to a jednou tam z mého centru jejich gólman zachraňoval před Honzou Zušťákem jen se štěstím. Když z toto ale není gól, je to vlastně úplně k ničemu. Abychom bodovali, potřebujeme z každé šance dát gól. My nedáme šance, pak dostaneme dva blbé góly a rázem jsme tam, kde jsme.

A nejste na tom v tabulce zrovna nejlépe… Byly časy, kdy Písek hrával ve třetí lize spíš o postup, zatímco teď to vypadá na boj o holé bytí a nebytí.

My si v kabině už před zápasem s Kolínem řekli, že nám už pomalu ujíždí vlak. Musíme ale makat dál a jasně jsme si řekli, že si záchranu musíme dát v této sezoně za jednoznačný cíl. A já pevně věřím, že se zachráníme.

Zkusíte zabrat už ve středeční dohrávce na Kladně? Je to hodně důležitý zápas.

Víme, jak moc důležitý. Ale nejen ten na Kladně. Na podzim máme ještě čtyři zápasy a z nich potřebujeme aspoň šest bodů. Minimálně.