A se svými věrnými fanoušky by se rádi rozloučili dobrou hrou i dobrým výsledkem.

Trenér František Cipro ale dobře ví, že jeho svěřence čeká nesnadná role. „Mladá Boleslav má silné mužstvo a navíc si stále ještě v duchu myslí na pohárovou Evropu, kam by se za jistých okolností mohla ze čtvrté příčky ještě dostat," vysvětluje trenér Dynama. „V neděli si to porážkou s Plzní zkomplikovali a ty tři ztracené body budou chtít tudíž získat tady," dodává.

Motivaci uspět by však měli mít i hráči Dynama, kteří po úspěšném jarním tažení vyšli ve dvou posledních zápasech naprázdno. A v neděli na Žižkově navíc propadli na celé čáře i herně. „K zápasu na Žižkově se nechci vůbec vyjadřovat, to si musíme vyříkat v kabině," pořád ještě trenér Cipro nevydýchal rozčarování, jaké mu jeho hráči svým tristním vystoupením na Žižkově připravili. „Něco takového se nesmí opakovat," říká rázně.

„Dohráváme sice sezonu v nekompletní sestavě, jenže na to se vymlouvat nemůžeme a nechceme," tvrdí Cipro rezolutně. „To, abychom hráče dostali z takové nějaké letargie, že když už jsme ligu zachránili, můžeme ubrat na obrátkách, je naší starostí. My totiž nejsme mužstvo, které si může dovolit hrát jen na půl plynu," zdůrazňuje.

Vedle hráčů z marodky (mj. Lengyel, Daněk a Machovec), bude chybět i Řezníček, jemuž sice trest za karty skončil, v Dynamu je však na hostování právě z Boleslavi, která mu souhlas ke startu ve vzájemném utkání nedala.

Trenér Cipro přesto věří, že jeho hráči uspějí. „Sezona byla úspěšná a byla by škoda ji v závěru pokazit," říká.

Jak dorazí na jih?

Mladé Boleslavi se po vypršení trestu za čtyři žluté karty vrací ofenzivní hráč Martin Fillo, na druhou stranu ale v trestu nadále je obránce Radek Šírl (8. ŽK).

Vedle dlouhodobých marodů (záložník Lukáš Opiela je po operaci zlomené nohy a obránce Tomáš Fabián po operaci kyčelního kloubu) jsou dle informací klubového webu mimo hru ze zdravotních důvodů dále i záložník Jan Štohanzl (poranil si koleno při sobotním tréninku, obránce Tomáš Janíček (kvůli svalovému zranění nedohrál nedělní utkání proti Plzni), středopolař Ondřej Zahustel (před týdnem absolvoval operaci křížového vazu v koleni) a obránce Václav Kalina (po svalovém zranění je v rekonvalescenci).

Bude to těžký zápas, míní Řezníček

Třiadvacetiletý útočník Jakub Řezníček, jenž přišel v zimě do Dynama na hostování z Mladé Boleslavi, ve středečním zápase proti mateřskému klubu zřejmě hrát nebude moci.

Co těmto dodatkům v dohodách o hostování říkáte?

Pokud já mám informace, tak prý bych mohl hrát jedině, kdyby už Bolka měla tutové čtvrté místo. Což se nestalo, takže asi budu stát. Ale nevím, prý ještě měli šéfové klubů spolu jednat, tak uvidíme, jak to dopadne.

Chyběl jste i v neděli na Žižkově, ale jistě i tak byl výsledek pro vás zklamáním…

Byl jsem tam a zklamání to samozřejmě bylo. Ale co k tomu říct..? Zřejmě svou roli sehrálo sebeuspokojení z toho, že už jsme ligu zachránili. Nevím… Je to škoda, protože dle mého soudu za sebou máme hodně úspěšnou sezonu. Za měsíc jsme taky uhráli dvanáct bodů a na jaře jsme prohráli jen s Plzní. Jenže teď , co jsme se zachránili, jsme padli už podruhé za sebou. Tu reputaci jsme si tím hodně pokazili, a to je veliká škoda.

Mrzelo vás, že jste nemohl týmu pomoci na hřišti?

Určitě mě to mrzelo. A moc. Já chtěl ligu dohrát až do konce, jenže teď asi dvě kola budu stát. Žižkov už jsem si odstál a proti Boleslavi asi taky nebudu moci hrát.

Takže jste se nijak nezlobil, když vás trenér poslal v sobotu hrát za strakonickou farmu?

Naopak, byl jsem tomu rád. Každý zápas je dobrý a myslím, že jsme zápas za Strakonice na Slavii zvládli. Je tam ještě nějaká šance na postup, tak je dobře, že jsme vyhráli.

Ke třem bodům jste výrazně přispěl dvěma góly i vy, ne?

Myslím, že pomohlo i to, že hrál i Ruda Otepka a že chytal Kříža. V béčku Slavie vesměs jsou mladí kluci, takže ty naše zkušenosti byly znát. Vyhráli jsme zaslouženě.

Zpátky k lize a ke středečnímu zápasu. Co byste klukům na Boleslav poradil? Jak proti tak silnému soupeři uspět?

Boleslav má hodně velkou sílu, kluci tam hrají už dlouho pohromadě. Hlavně dopředu jsou silní, hrají na tři útočníky, mají nepříjemné protiútoky. Mají hodně kvalitní hráče. Bude to hodně těžký zápas.

Po Boleslavi vás čeká poslední zápas na Spartě a vás osobně také konec hostování v Budějovicích. Nabídce z Dynama byste se nebránil?

To rozhodně ne, větší šanci pravidelně hrát přece jen vidím v Budějovicích než v Boleslavi. Tam se sice hraje na tři útočníky, jenže je nás tam asi devět… Boleslav ale za mě dávala dost velké peníze a jistě bude něco chtít zpátky. Záleží tudíž na tom, jak se kluby dohodnou.