Zdíkov – Mirovice 1:2 (0:2)

V utkání se potkaly dva týmy, které v minulém kole musely „polknout“ vysoké porážky. Zdíkovští potřebovali body jako sůl.

Úvod utkání začal však pro domácí katastrofálně. Neuběhlo ani 15 vteřin a hosté šli do vedení. Fatální chybu domácího obránce potrestal přesnou střelou Vondrášek – 0:1. Plány Zdíkova byly tytam a domácí museli dotahovat. Vůbec se jim ale nedařilo, naopak na koni byli hosté. Zdíkovští hráči hráli příliš křečovitě, bojácně a dovolili hostím diktovat tempo hry. Ve 20. min odpískal rozhodčí Hoch faul domácímu Žižkovi, následný přímý kop mířící do vápna nešťastně přizvedl domácí kapitán Kurz tak, že míč skončil v Cardově brance podruhé – 0:2. Domácí Sokol se rozehrál až deset minut před poločasem. Velkou šanci na korekci výsledku odmítl Šebánek, když minul přihrávku od Demetera.

Domácí trenér musel reagovat na vývoj zápasu, a proto prohodil hráče na některých postech. Tato změna se ukázala jako pozitivní. Zdíkov ve druhém poločase vévodil. Kontaktní branku zařídil Ferko po pěkné přihrávce Žižky – 1:2. Remízu mohl zajistit Kurz, jeho střelu z bezprostřední blízkosti však brankář Čejdík zneškodnil.

„Je škoda našeho vstupu do utkání. Hosty jsme dostali do vedení hrubou chybou. Druhou branku jsme si dali sami. Za hru ve druhém poločase jsme si remízu zasloužili. Mrzí mne neproměněné šance. Já sám jsem měl určitě dvě. Jen nechápu, proč jsme nehráli v prvním poločase jako ve druhém. Pokud by tomu tak bylo, asi bychom neprohráli.“ uvedl domácí Roman Šebánek.