Po desetileté odmlce se Zbytiny opět vracejí do okresního přeboru, ze kterého spadly v roce 1997.
O postup se tým pod vedením Dušana Tomaščíka a Jiřího Mužíka pokoušel v posledních čtyřech sezonách. Jejich svěřenci však skončili těsně za postupovou příčkou.
To, co si všichni přáli, se podařilo v letošním roce.
„Postup z okresní soutěže jsme si dali jako jednoznačný cíl. Podzimní část se nám vůbec nepovedla a měli jsme namále,“ říká předseda tamního fotbalového oddílu Václav Novák.
Jeho tým ztrácel v zimní přestávce pět bodů na vedoucí Svatou Maří.
Ani jaro nezačali zbytinští fotbalisté nijak oslnivě. Dle Nováka bylo nejhůře po domácí prohře s posledním celkem tabulky, béčkem Šumavských Hoštic. „Poté jsme se chytli a po několika dobrých výkonech nastartovali vítěznou šňůru. Hodně nám pomohla i ostatní mužstva, která dokázala porážet vedoucí tým. Vše nám hrálo do karet, a tak se můžeme radovat z postupu,“ dodává Václav Novák.
Do vyšší soutěže poslaly Zbytiny vzájemné zápasy se Svatou Maří, protože po posledním kole měly oba okresní mančafty rovný bodový zisk.
„Svatou Maří jsme porazili třikrát ze čtyřech vzájemných utkání. Na podzim dokonce o šestnáct branek. V posledním kole jsme sice doma prohráli s Nebahovami, ale to už jsme znali výsledek soupeře a do utkání šli s lehkovážným přístupem, když jsme věděli, že postup už nám nemůže utéct,“ ohlíží se za závěrem sezony Václav Novák.
Poděkování patří celému kolektivu. „Nesmím zapomenout na vedoucí mužstva slečnu Lohyňskou a správce Jana Vebera,“ dodává na závěr šéf nováčka okresního přeboru Václav Novák.