Vše začalo úvodním krátkým slovem Aleše Fejfara, který s pověřením ředitele Oblastního ředitelství České Budějovice Miroslava Zídka všechny přivítal a poděkoval. Hodnotný zážitek popřál i vedoucí Referátu CPP Strážný Pavel Vaculka a přivítal hosty z Bavorska Josefa Kersbauma zástupce velitele GP Freyung a vedoucího GPS Philipsereut Maximiliana Seidla, poté byl celý turnaj zahájen.

Zúčastnili se jej týmy B POL Freyung, GPS Philipsereut, OŘ Policie Prachatice a domácí Referát cizinecké a pohraniční policie Strážný. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 30 minut.

V každém utkání bylo k vidění, vše co fotbal nabízí, rychlost, osobní souboje, nádherné kombinace a zbylo místo i na nějaké ty emoce, které k fotbalu patří. Vše mělo spád a tak se spělo k samotnému vrcholu. Scénarista turnaje měl šťastnou ruku neboť finálový boj po průběhu jednotlivých utkání, se hrál jako poslední.

Finále

Mezi zástupci České republiky přineslo nejlepší zápas dne právě finále s následujícími výsledky. RCPP Strážný – OŘ Prachatice 2:3 ( 1: 1 ).

První gól vsítili po zásluze prachatičtí po ose Iliev, Sedláček Kurz a poslední poslal hosty do vedení. Domácí se s tím nechtěli smířit a přidali. Vyústěním bylo vyrovnání tvrdou pumelicí Víti Jančoviče a to bylo do poločasu vše. V druhém poločase první zavelel ke skórování domácí tým a Patrik Jančovič jej poslal do vedení. Prachatičtí přidali na tempu a Petr Sedlák vyrovnal. Obě obrany již nechtěly dopustit žádný gól. V poslední pětiminutovce perfektně nahrál Sedláček za obranu Stráženských a Petr Sedlák slalomem přes tři hráče zužitkoval tuto nahrávku a rozhodl o tom, že pohár obhájí tým prachatických policistů.

Jednotlivé zápasy : OŘ Prachatice – B POL Freyung 2: 1, Philipsereut 6: 0.

RCPP Strážný – Philipsereut 3: 1 a B POL Freyung 2: 1

B POL Freyung – GPS Philipsereut 3: 0.

Pořadí 1. OŘ Prachatice, 2. RCPP Strážný, 3. B POL Freyung, 4. GPS Freyung.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Siegfrid Hober ( Philipsereut ).

Nejlepším střelcem Petr Sedlák OŘ PT se 6. góly.

Turnaj se podařil, a to po všech stránkách po sportovní i společenské. Všichni předvedli vynikající výkony a poděkování v závěrečném slově patřilo oběma rozhodčím Dušanu Tomaščíkovi a Františku Juhaňákovi, kteří zápasy odřídili s nadhledem a přehledem a vše zvládli na jedničku.

Závěrečné hodnocení vedoucího RCPP Strážný patřilo samozřejmě všem účastníkům, kdy poděkoval za hodnotný sport a popřál všem mnoho pracovních a životních úspěchů. Vyzdvihl, že přátelství, které vzniklo při prvním ročníku se naplňuje dál, a že policisté obou stran hranic dokáží i ve sportu prokázat své umění a nadále upevňují nejen služební vztahy, ale i kamarádství, které k jejich pracovní náplní přes obě strany hranic nezbytně patří.