Vimperk – Hradiště 0:5 (0:3)

Do zápasu Šumavan nastoupil i s Dědem, který původně neměl nastoupil kvůli pracovním povinnostem, a Pešlem, který první jarní mistrovský zápas neodehrál kvůli zranění.

První šest minut zápasu bylo z obou stran takové oťukávání. Ale pak zahrozil domácí Málek, který utekl po pravé straně a označkoval břevno soupeřovy branky. Soupeř zahrozil poprvé v 11. minutě a hned gólově, když nejdříve kopal roh, který vimperský brankář Formánek zlikvidoval, ale při tomto došlo ke střetu s protihráčem a domácí gólman byl chvíli otřesený. Toho využil soupeř a následující akcí otevřel hradišťský Žalud skóre – 0:1. Zdálo se však, že tato branka domácími fotbalisty moc neotřásla a dále se snažili hrát svojí hru a v 16. minutě přišla pěkná akce Sýse s Hrubým, který prověřil Kašku v brance Hradiště. Ale branky dával jenom soupeř. Ve 29. minutě zahrávali fotbalisté Hradiště přímý kop, který ještě Formánek zlikvidoval, ale na dorážku Plice byl již krátký a Hradiště vedlo 0:2. A to nemělo být v první půli všechno. Hned po rozehrání po obdržené brance chyboval Děd, který namazal protihráči, ten poslal z první přihrávku Šafárikovi, který obešel dva vimperské hráče a nekompromisně zavěsil a zvýšil náskok Hradiště již na tři branky. I při tomto nepříznivém stavu se hráči Šumavanu snažili o kombinaci a tlak na branku, ale ze všeho pouze vytěžili další nastřelené břevno branky Hradiště, které trefil Josef Uhříček.

Druhá půle měla podobný průběh jako první. Vimperk se snažil dobývat branku soupeře, který čekal na chyby domácích, které bohužel přišly. Nejprve Formánek zlikvidoval několik těžkých střel. Potom začal ve druhém poločase úřadovat opět Šafárik. Nejprve v 60. minutě proklouzl vimperskou obranou jako „nůž máslem“ a nekompromisní střelou k levé tyči zvýšil náskok na 0:4 a v 81. minutě po narážečce se Žaludem uzavřel skóre zápasu na 0:5. Největší šanci Šumavanu měl v 85. minutě Hrubý, ale Kaška vytáhl perfektní zákrok a zachránil čisté konto. Zápas tak skončil 0:5.

Martin Willmann