V základní fázi se hrálo ve dvou pětičlenných skupinách systémem každý s každým souběžně na dvou hřištích. O umístění poté bojovala družstva, která skončila na stejných místech ve skupinách. Kvůli nepřízni počasí proběhl souboj o 9. místo pouze v podobě penaltového rozstřelu, v něm se utkaly oba dva domácí týmy Lvíčat, kdy nakonec zvítězilo jejich ,,A'' družstvo. ,,Obě družstva Lvíčat jsou velmi perspektivní. Na turnaji, který byl určen pro děti narozené v roce 2003 a později, patřila bezesporu k těm úplně nejmladším,“ uvedl Lukáš Sýs, trenér Lvíčat a organizátor turnaje v jedné osobě.

Další souboje už probíhaly tak, jak se sluší a patří. O konečné 7. místo bojovaly celky SK Dynamo České Budějovice a FK Rašelina Soběslav, kde se nakonec radovalo druhé jmenované družstvo. Souběžně se na vedlejším hřišti odehrálo utkání o 5. místo, ve kterém se spolu utkaly FC Písek a Spartak Sezimovo Ústí. Píseckým se podařilo vstřelit rychlou branku a těsné vedení ubránili až do konce.

Další utkání už byla o umístění na nejvyšších stupních. O bronzovou příčku se utkala Lokomotiva České Budějovice a Sokol Chotoviny, který byl pro mnohé největším překvapením turnaje. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale několik sekund před koncem strhla Lokomotiva vítězství na svou stranu a díky tomu vybojovala 3. místo, na Chotoviny zbyla nepopulární bramborová medaile.

Do finále se podle očekávání probojovala obě družstva AC Sparty Praha a rozdala si to mezi sebou o pohár pro vítěze. Oba týmy dokázaly během základní hrací doby vstřelit po jednom gólu, a tak následoval penaltový rozstřel, který byl čistě v režii neomylných střelců. Rozuzlení přišlo až v osmé sérii, kdy jeden z exekutorů selhal. A tak se vítězem 1. ročníku Šumava Cupu stal celek AC Sparta Praha ,,B“. Poraženým finalistům mohlo spravit náladu alespoň to, že měli ve svých řadách nejlepšího střelce celého turnaje – Matěje Chalupníka. Jako nejlepší brankář byl vyhlášen Matěj Kozelka z FC Písek a nejlepším hráčem Tomáš Dařena ze Spartaku MAS Sezimovo Ústí. Všechna utkání řídila střídavě trojice rozhodčích Ondřej Málek, Luboš Matoušek a Petr Prochaska.

,,Celý turnaj se odehrál na velmi vysoké úrovni a jediné, co narušovalo jeho průběh, byl nepříjemný déšť,“ řekl Martin Willmann, druhý z organizátorů Šumava Cupu. ,,Určitě se ale můžeme všichni těšit na 2. ročník, který bychom chtěli uspořádat minimálně ve stejně hojném počtu týmů,“ dodal Lukáš Sýs.

Štěpán Blaschko