Vacov – Strakonice B 1:1 (0:0)

Od začátku bylo vidět, kdo bude řídit tempo utkání, byli to hosté ze Strakonic. Hned ve 3. min. se dostal ke střele Kotrnoch, ale mířil těsně vedle branky. Hosté si vytvořili několik šancí, ale se střelami z dálky si domácí Formánek poradil. Hosté hrozili nejvíce z dobře zahrávaných rohů, ale domácí obrana pracovala na výbornou a vše ubránila. Největší šanci prvního poločasu měli hosté ve 32. min., když se dostal k balonu Chalupa, ale jeho střelu vyrazil Formánek na roh. Domácí si vytvořili také šance, tu první ve 35. minutě Švihel, ale nastřelil tyč Márovy branky, a ve 37. min. Ketzer po rohu netrefil balon, jak si přál. A tak se poločas dohrál bez branek.

Druhý poločas začali lépe opět hosté a hned ve 48. minutě se musel Formánek hodně natahovat, aby vyrazil střelu na roh. Domácí vydrželi tlak hostů a začali se dostávat také do šancí, ale jen po vápno. V 74. min. se dočkali domácí, když Ketzer našel naběhnutého Aleše Macha a ten střelou k tyči nedal Márovi šanci – 1:0. Hosté pak navýšili svůj tlak, ale gól se jim nedařilo dát. V 81. min. už to vypadalo, že výsledek bude srovnán, ale Formánek byl proti a střelu vyrazil. V 83. min. rozehrál rychlý aut Jančovič, našel Ketzera ve vápně a ten tvrdou střelou nechal vyniknout veterána Máru. Hned v 84. min. hosté rozehráli rychle balon, na polovině hřiště se ho zmocnil Říský a z hranice vápna střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Další šanci měli domácí v 87. min., když ze dvaadvaceti metrů zahrával domácí F. Čtvrtník trestný kop, ale jeho střelu vyrazil výborně připravený Mára. A tak utkání skončilo nerozhodným výsledkem. Pro hosty je asi remizový výsledek nespravedlivý, protože po celé utkání byli lepším týmem, ale s výbornou obranu Vacova si nevěděli rady.

Sestava Vacova: Formánek – Čtvrtník F., Valta, Čtvrtník M., Uhlíř – Mach A., Blahout V., Mach R., Švihel – Ketzer, Jančovič. Trenér Mráz.

Zdeněk Formánek