„Hluboká patří k lepším mužstvům horní poloviny tabulky. Při pohledu do soupisky je vidět několik fotbalových osobností, jako například Karel Vácha, Povičer či Lavička, které dobře doplňují mladí nadějní hráči,“ nahlíží do kádru dnešního soupeře prachatický trenér Josef Veselý.

V minulém kole oba dnešní soupeři prohráli. „Již v týdnu jsem říkal, že porážka Hluboké 0:5 v Písku neodpovídala realitě. Po dvou smolných gólech bylo po zápase. Z tohoto výsledku nemůžeme nic vyvozovat. Navíc se určitě bude chtít Hluboká po této porážce rehabilitovat a získat tři body. Kolem našeho zápasu s Protivínem již toho bylo řečeno hodně. Kluci mě výkonem zklamali. Někteří se v týdnu za svůj výkon omlouvali, ale to musejí sami odčinit na hřišti,“ vrací se ještě k nevydařenému zápasu doma s Protivínem Josef Veselý.

Sestava prachatické zálohy je zatím velkou neznámou. „V tuto chvíli nevím, kdo všechno na zápas pojede,“ říkal včera kolem poledního prachatický trenér. Do dnešní sestavy opět promluví celá řada aspektů. Kádr prvního týmu se dlouhodobě potýká s marodkou. Hrál sice již včera vpodvečer proti Jablonci, ale ve středu čeká áčko další mistrovské utkání v České fotbalové lize. Proto nemůže trenér Veselý s posilami z áčka příliš počítat. Obdobná situce je v případě tradičního doplnění týmu z dorosteneckého družstva. „Dorost hraje v neděli ráno velice důležité utkání své soutěže s Českým Krumlovem, takže ani odtud nebudeme moci nikoho z klíčových hráčů použít. Z našeho vlastního kádru navíc stále nebude k dispozici Lukáš Kubát, takže sestavu budu skutečně vědět až v sobotu před odjezdem na utkání,“ dodává Josef Veselý.

Na Hluboké se k zápasům schází i docela slušná divácká kulisa a hrají se zde dobré zápasy. „Jak jsem již říkal, domácí si budou chtít napravit reputaci z výsledku v Písku a budou se snažit hrát otevřený a útočný fotbal. Já doufám, že také přispějeme k dobrému fotbalovému zážitku. Ať již nastoupíme v jakékoli sestavě, doufám, že budou chtít kluci dát zapomenout zápasu s Protivínem a odvedou dobrý výkon,“ říká závěrem trenér .