Písek – Prachatice 8:1 (3:1)

Tatran sice odjížděl na horkou píseckou půdu s mírnými obavami, nicméně hráči byli odhodláni nedat soupeři nic zadarmo a o výsledek se poprat. Navíc i začátek zápasu vyšel hostům nad očekávání dobře, když uvolnivší se Markytán po přihrávce Janošťáka otevřel již v první minutě zápasu skóre na 1:0 pro Tatran. Tato branka však paradoxně jakoby nakopla domácí a ti se začali tlačit do šancí před prachatickou branku. Ve 13. minutě zahrával trestný kop písecký specialista Grobár, brankář Tatranu Suchý nestačil na lehkou střelu zareagovat a bylo vyrovnáno. Vzápětí nato v 16. min. propadl v souboji o nakopnutý míč obránce Tatranu Psutka a velmi dobře hrající Kinský neměl problém překonat vyběhnutého Suchého a poslat tak svůj celek do vedení na 2:1. O minutu později bohužel netrefil Markytán míč nahozený před branku soupeře, ale to bylo ze strany hostů vše. Znovu ve 29. min. lehkou střelu z kopačky Hosnedla jakoby opět prachatický gólman neviděl, zareagoval pouze otočením hlavy a Písek odskočil na rozdíl dvou branek.

Ještě v úvodu druhého poločasu se zdálo, že by se hosté z Prachatic mohli zvednout, ale na skvělou kombinační hru domácích nenacházeli recept a nepomohla jim ani výměna brankáře. Zejména akce z levé strany vypracované Kinským byly nebezpečné, směřovaly do pokutového území Tatranu, kde nacházely adresáta. Ty zlomily hostům vaz. Třikrát se trefil Pinc, po jedné brance přidali Keclík a Kůst. Nezbývá než doufat, že krutá porážka 1:8 nezanechá na prachatických stopy.