„Rád bych u příležitosti osmdesátých narozenin našeho klubu pozval co nejširší veřejnost na prachatický fotbalový stadion, samozřejmě zvláště rád bych se zde setkal s bývalými hráči či funkcionáři. V neposlední řadě by neměli chybět fanoušci a tradiční prachatičtí patrioti, kteří vždy na fotbal tady u nás rádi chodili,“ zve na slavnosti současný šéf prachatického fotbalu Josef Veselý.

Při této příležitosti je připravován i program s oceněním bývalých dlouholetých funkcionářů a hráčů. „Na půl pátou odpoledne máme do prostor hotelu Albatros u stadionu pozvány některé funkcionáře i hráče. Bohužel, řada z těch, kteří se o fotbal v Prachaticích nejvíce zasloužili, již mezi námi nejsou, ale samozřejmě i na ty vzpomeneme. V Albatrosu bude přibližně hodinové neformální posezení, v rámci něhož budou tito pozvaní oceněni za svou práci pro prachatickou kopanou. Poté se přesuneme na hřiště, kde začne přibližně v šest hodin přátelské fotbalové utkání jedenáctky internacionálů České republiky proti výběru, který dává dohromady Petr Mádl. Právě Petr slaví další jubileum, a to své padesátiny, takže tyto dvě oslavy spojíme. Utkání ještě bude předcházet vystoupení živé kapely Milana Čeňka, připraveno je i taneční představení jednoho z tanečních studií zde z Prachatic. Doufám, že vyjde počasí, protože mám domluvený i skupinový seskok parašutistů přímo na hřiště,“ shrnul program oslav Josef Veselý a dodal, že doufá, že to přitáhne na stadion více lidí, než v poslední době chodí na zápasy prachatického Tatranu. „Podobných akcí moc v Prachaticích není, a tak doufám v hojnou účast. Vstupné bude lidové za třicet korun a peníze ze vstupného půjde na mládežnický fotbal v Tatranu,“ dodal Veselý.

Mezi oceněnými funkcionáři se objevují známá jména jako Emil Steinmayer, pánové Kupka, Bojanovský, Sitter, Jůn, z hráčů například Petr Souček, trenéři Ruda Vobořil, Zdeněk Jeřábek a další. „Nerad bych ve výčtu jmen na někoho zapomněl, ale zkrátka se zde sejde opravdové zdravé jádro těch, kteří mají prachatický fotbal rádi a hodně toho pro něj udělali,“ doplňuje Veselý s tím, že jej mrzí to, že již se nemohou oslav zúčastnit takové ikony, jako byli pánové Princ, Přibík, Mysliveček a další, kteří již mezi námi nejsou.

Co se týče samotného fotbalového utkání, to je především v režii oslavence Petra Mádla, který tuto akci začal dávat dohromady jako první. „Tak trochu z chlapské ješitnosti jsem chtěl trumfnout Pepíka Veselého, který si ke svým padesátinám pozval starou gardu Dynama České Budějovice. Víc než Dynamo na jihu Čech není, a tak jsem oprášil své kontakty a již v lednu začal dojednávat internacionály. Z domácí strany nastoupí jako základ týmu Stará garda Tatranu a nějakých osm až deset pozvaných hráčů. Máme to pomalu na dvě jedenáctky. Soupeř by měl být hodně silný. Měl by být Tomáš Hunal, Ivo Ulich, Günter Bittengel, Roman Hogen. To jsou hráči, kteří kromě toho, že fotbal opravdu umí, tak ještě k tomu stačí běhat. Ti starší, kteří s nimi přijedou, třeba Pepík Jurkanin, který je ročník 1949, Ivo Lubas, Samek, Fiala, to jsou hráči, kteří se umí postavit. Chtěl bych, aby to byla oslava fotbalu a lidé se bavili,“ doplnil k utkání samotnému Petr Mádl.

A kdo bude rozhodčím tohoto duelu? Podle Petra Mádla Jiří Stiegler ze Strakonic. Pokud by z rodinných důvodů nemohl, přesune se na post hlavního sudího z pozice „čtyřky“ Jan Jílek.