Prachatičtí si přivezli v minulém kole bod ze hřiště zachraňujícího se Jankova. Dvakrát v zápase vedli, ale houževnatí domácí dokázali dvakrát vyrovnat. V sestavě Tatranu evidentně chyběl Martin Kováčik, svými zkušenostmi by na soupeře platil. „Být k dispozici Kováčik, museli jsme tady vyhrát,“ potvrzoval trenér Josef Veselý. Zítra zajíždí Tatran do Kaplice, tedy na hřiště druhého celku tabulky. Ten si v posledních týdnem prošel nepříjemnostmi v podobě odchodu čtyř klíčových hráčů a řada fotbalových funkcionářů předpovídala, že to tým pořádně ovlivní. Nestalo se tak a Kapličtí v posledních dvou zápasech vyhráli na Hluboké a remizovali v Týně nad Vltavou. V tabulce tak ztrácejí na první místo pouhé dva body.

Prachatický trenér Veselý již bude moci počítat do sestavy s Kováčikem, který si odseděl jednozápasový trest za zbytečné vyloučení ve vloženém domácím utkání s Českým Krumlovem. „Když se Martinovi daří, jde výkon týmu nahoru,“ potvrzuje sílu tohoto hráče Veselý. Prachatickým se na hřištích soupeřů docela daří a i v Kaplici by chtěli bodovat. Jako tradičně začnou ze zajištěné obrany a budou spoléhat na nebezpečné protiútoky svých hrotových hráčů.

Ještě před čtrnácti dny na tom byli čkyňští fotbalisté mizerně, měli na kontě pouhých sedm bodů a trápili se na chvostu tabulky. Dokázali však, že mají bojovné srdce a tým se dokáže semknout. Ve vloženém kole doma porazili Bavorovice a hned potom i Vodňany. Hned se jim lépe dýchá, když se dotáhli na celky ze širokého středu tabulky. „Proti Bavorovicím jsme zvítězili nezměrnou bojovností. Potřebovali jsme však tuto výhru potvrdit ještě třemi body proti Vodňanům, jinak by byla skoro k ničemu. Vodňany jsme pak přejeli po výborném výkonu. Trochu lépe se nám dýchá, ale zatím ještě vyhráno není,“ je si vědom situace v tabulce asistent trenéra Čkyně Michal Uhlík.

Čkyňské zítra čeká soupeř nad jiné silný, vedoucí béčko Sezimova Ústí. To však v minulém kole vysoko prohrálo v Dražicích, takže je vidět, že je k poražení. „Jedeme na hřiště lídra tabulky, který je samozřejmě favoritem. Nejedeme tam ale s poraženeckou náladou, pokusíme se urvat alespoň bod. Proti silným soupeřům se nám na jejich hřišti docela herně daří,“ říká Michal Uhlík. Jeho slova potvrzuje určitě i dobrý výkon v Milevsku, kde Čkyňští prohráli smolně 1:2. Navíc v loňské sezoně na hřišti Sezimova Ústí tým z Prachaticka zvítězil. Kdyby se historie opakovala, nikdo by se nezlobil.