Jmenovitě jde o Davida Lachkoviče, Tomáše Hada, Jana Čížka a Vladana Svěchotu. V týmu se měl na začátku sezony objevit i bývalý dorostenecký brankář Jindřich Dvořák. Jeho zranění mu ale zkomplikovalo návrat na fotbalové hřiště, a proto ještě s týmem netrénoval. Všichni mladíci v kádru se už jen kromě Tomáše Hada, který musel zápas vynechat ze studijních důvodů, předvedli v prvním přátelském zápase proti Strakonicím. Čížek odehrál tři čtvrtě zápasu a Lachkovič se Svěchotou jeden poločas.

„Všechny zápasy v mužích mají samozřejmě daleko větší fotbalovou úroveň, než v dorostenecké soutěži, a to ve všech směrech, ale nám celou situaci velice zjednodušil trenér, protože na konci minulé sezony, kdy už takřka o nic nešlo, nás v některých zápasech zařadil do sestavy a my si tak mohli vyzkoušet, co dospělý fotbal obnáší a jaká je jeho úroveň,“ myslí si Jan Čížek, který nastupuje v obraně.

David Lachkovič zase připomíná, že první zápas nebyl žádnou procházkou růžovým sadem. „První zápas náš tým odehrál po namáhavé přípravě, která ale ještě bude stále pokračovat. Bylo znát, že netrénujeme s míčem, ale na druhou stranu jsem si před zápasem myslel, že utkání dopadne daleko hůř,“ uvedl Lachkovič. Bývalí dorostenci si také uvědomují rozdíly, které jim dospělý fotbal oproti dorostu přinesl. „Celková hra v mužích je tvrdší, důraznější. V dorostu se spíše více běhalo, ale tady hrajeme většinou proti starším a zkušenějším hráčům, kteří mají více sil. Proto musíme hrát chytře a vyvarovat se zbytečných chyb v zápase,“ hodnotil svou taktiku Tomáš Had.

Dorostenci, kteří se dostali do prvního mužstva, byli v minulé sezoně hlavními pilíři dorosteneckého týmu, který obsadil jako nováček skvělé třetí místo. „Když tak vzpomínám na minulý rok, tak jsem velice rád, že se divize pro dorost udržela. Navíc jsme k tomu přidali tu třešničku na dortu v podobě třetího místa. Divize dorostu byla podle mého soudu kvalitní soutěž, která nás velice dobře připravila na přechod k mužům. Kdybychom hráli jen krajský přebor, tak nejsme tak dobře na letošní divizi v mužích připraveni,“ míní Lachkovič, který vedl prachatický dorost do mistrovských bojů jako kapitán.

Dorostenci dělají samozřejmě všechno proto, aby se dostali do základní sestavy. „Rádi bychom hráli, ale zároveň si uvědomujeme, že v týmu jsou daleko zkušenější hráči, kteří nejspíš dostanou více šancí v sezoně. My spíše počítáme s variantou, že bychom mohli vypomáhat našemu béčku, ve kterém budeme sbírat další cenné zkušenosti. Když ale budeme poctivě trénovat, tak máme velkou šanci, že se v dalších letech do kádru probojujeme a budeme pravidelně za Tatran nastupovat,“ uzavřel Tomáš Had.