Týn nad Vltavou - Prachatice 1:2 (0:2)

V sestavě Prachatic došlo oproti minulému utkání k jedné změně, místo Granova nastoupil Tobiáš a hrál na pravé straně obrany. Pro defenzivní formaci to tedy byla velká posila.

„Kluci hráli od začátku dobře, plnili všechny mé pokyny a prakticky soupeře nepustili do žádné příležitosti. V prvním poločase tam byl pouze jeden střílený centr, který přeletěl na naší zadní tyč, ale tam nás podržel gólman Dvořák. My se dostávali do dobrých šancí a dvakrát jsme v prvním poločase skórovali ze standardek. Nejprve to bylo po trestném kopu, ten kluci výborně rozehráli, soupeř nereagoval, na konci celé akce byl Granov a nohou nás dostal do vedení. Deset minut před přestávkou se prosadil tentokrát hlavou po rohovém kopu Tomáš Ryšánek. Dvougólový náskok při odchodu na přestávku byl v tomto důležitém utkání výborný,“ pochvaloval si trenér Tatranu Pavel Babka.

Prachatičtí i ve druhém poločase pokračovali v aktivní hře. Nezatáhli se před svou bránu a nebránili výsledek, naopak soupeře pořád strašili. „Měli jsme velkou příležitost na vstřelení třetí branky, kopali jsme pokutový kop. Martin Kováčik ho neproměnil, ale to se zkrátka stane. Z protiútoku jsme mohli inkasovat, ale naštěstí vše dobře dopadlo, takže se pokračovalo stále za našeho dvoubrankového vedení. To jsme opět mohli zvýraznit, protože Vašek Cais měl další dvě dobré šance. Nakonec se prosadil i soupeř, ale naštěstí pro nás to bylo v samotném závěru utkání, takže jsme si všechny tři důležité body odvezli,“ přiblížil druhý poločas Pavel Babka a dodal. „Musím říci, že se v posledních dnech přístup hráčů celkově k fotbalu zlepšil. Na tréninku chybí opravdu jen ti, kteří jsou pracovně mimo Prachatice, a na hřišti je vidět, že mají kluci do fotbalu chuť. Je třeba, aby nám to vydrželo i do dalších zápasů.
Prachatičtí se výhrou v Týně posunuli na jedenácté míst tabulky a nyní je čeká zajímavý duel s Hlubokou nad Vltavou, která se již probojovala až na čtvrtou příčku. Poslední výkony těchto dvou týmů jsou určitě dobrou pozvánkou pro diváky, aby si v neděli dopoledne našli cestu na prachatický fotbalový stadion.

Sestava Tatranu v Týně: Dvořák – Tobiáš, T. Ryšánek, K. Ryšánek, Janoušek (55. Šupík) – Staněk, Granov, Kaczko – Kováčik (70. Kouba), Košík – Cais.