Prachatice - Sezimovo Ústí B 3:1 (1:1)

Oproti minulému utkání již mohl domácí lodivod postavit do sestavy brankáře J. Dvořáka a do pole K. Ryšánka, kteří chyběli z pracovních důvodů. Na trávník vyběhl již i J. Lašák, který čekal na registračku po návratu ze zahraničí, a poprvé v sezoně se objevil v barvách Tatranu K. Tobiáš. Hosté, kteří mohou využívat na střídavý start hráče z divizního Tábora, přijeli s několika hráči, kteří v sobotu právě v dresu Tábora pomáhali k vítězství na béčku Slávie Praha. To vše byly předpoklady k tomu, aby byli diváci svědky kvalitního fotbalu.

Ještě před samotným výkopem předal předseda klubu Josef Veselý dárkový koš dlouholetému členovi, fotografovi a zpravodaji ze všech domácích utkání Václavu Pancerovi k jeho pětaosmdesátinám.

Zápas samotný začal ve velmi dobrém tempu, oba celky hrály s otevřeným hledím, takže se bylo nač dívat. Na domácí straně byli nejnebezpečnější Cais a Hovorka, ale jejich akce nekončily přesnou střelbou, ve vápně kraloval brankář Varyš a řada střel šla mimo bránu. Ve 25. minutě se dostal zprava do úniku K. Tobiáš, šel sám na Varyše a chladnokrevně otevřel skóre. Hosté se s tímto výbojem utkání nechtěli samozřejmě spokojit a snažili se vyrovnat. To se jim také pět minut před koncem poločasu podařilo, zleva se ve vápně objevil Král a tvrdou ranou prostřelil Dvořáka.

I ve druhém poločase se hrál velice kvalitní fotbal se sladkou tečkou pro domácí hráče. Za svou aktivitu byli odměněni dalšími dvěma brankami, když využili drobných nedorozumění na straně hostujícího týmu. Vedoucí branku dal Hovorka a dvacet minut před koncem utkání pečetil vítězství Mádl. I po této brance se hrál otevřený fotbal, který musel všechny přítomné potěšit.

„Pro nás znamená vítězství výborné body, a to po velice dobrém výkonu. Soupeř přijel s běhavým týmem, kde mladé naděje doplňovali hráči, kteří již tak trochu nakoukli i do prvního týmu, či nastupují za divizní Tábor. Nám se konečně podařilo poskládat tým podle představ. Tím však nechci říci, že by dorostenci, kteří nám pomáhali, hráli špatně. Naopak, moc nám pomohli. Na tohoto soupeře to však chtělo hodně zkušenosti. Naši mladíci budou zase dostávat šanci v dalších zápasech,“ uvedl trenér Josef Veselý a pokračoval: „Důležité bylo se soupeřem vydržet fyzicky. Hráči Sezimáku jsou hodně běhaví, ale nám se to podařilo eliminovat. Bylo velké vedro, takže i jim ve druhém poločase začaly docházet síly. Těší mne i to, že po dvou brankách ve druhém poločase dokázali naši hráči jít pořád dopředu a měli jsme i několik dalších zajímavých akcí. Všichni jsme si potvrdili, že se v krajském přeboru dá hrát s každým, všichni jsou k poražení.

Prachatičtí tak mají šest bodů a vmáčkli se do středu tabulky. Nyní je čeká rezerva Písku, která vyhrála 4:1 v Lažišti. „To byl pro mě hodně překvapivý výsledek, je vidět, že má i Písek výborný tým. Musíme se na to pořádně připravit,“ hovoří o dalším soupeři J. Veselý. Zápas v Písku se hraje netradičně nyní již v Pátek. „Stadion je města Písek a o víkendu jsou tam nějaké velké atletické závody. Fotbalisté tedy musejí od sobotního poledne stadiony uvolnit. Uvažovali jsme i o změně pořadatelství a nakonec přišel soupeř s návrhem, aby se hrálo již v pátek. My na to přistoupili, v pátek navíc budeme moci počítat i s Kamilem Tobiášem, protože prvoligové Dynamo, u kterého působí v realizačním týmu, hraje až v neděli,“ uvedl k netradičnímu času zápasu následujícího kola v Písku Josef Veselý.