Tatran Prachatice - SK Čkyně 2:1 (1:0)

„Nesmíme se ohlížet na soupeře, musíme hrát svou hru a jít za vítězstvím. V naší situaci nemůžeme chtít nic jiného než tři body,“ říkal ještě před utkání prachatický trenér Pavel Babka. Čkyňským se zase nevydařil předchozí domácí zápas s Jankovem a chtěli nahradit ztracené body. „Víme, že to nebude jednoduché. Přesto bychom si rádi odvezli z Prachatic bod,“ uvedl před utkáním vedoucí čkyňského celku Michal Uhlík.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, nikdo nechtěl udělat chybu, přesto měli více míč na kopačkách domácí fotbalisté. Postupně si začali i vytvářet šance, ale v cestě jim stál výborně chytající brankář Hoško. Největší tlak Tatranu přišel v závěru poločasu. V té době Hoško nejprve zlikvidoval bombu Granova a poté i reflexivním zákrokem pokus Caise. Nakonec se domácí dočkali gólu minutu před odchodem na přestávku, když se míč v šestnáctce odrazil ke Staňkovi a ten jej nadvakrát dostal do sítě.

Začátek druhého poločasu byl opět volnější, ale postupem času začali více kousat hosté. Ti se po hodině hry dostali do obrovské šance, ale Kvapil sám proti Dvořákovi neuspěl, ten jeho střelu vyrazil. Domácí to mnohokrát zkoušeli individuálně, ale tím na hostující obranu nemohli vyzrát. Až v 70. minutě dostal přesnou přihrávku mezi obránce Kováčik, protáhl se před gólmana a přesnou střelou dostal domácí do dvoubrankového vedení. Hosté se však nevzdali a hodně aktivní začal být levý obránce Sváta. Stále se vytahoval kupředu a v 72. minutě zužitkoval hlavou přesný centr Turka mladšího v první branku svého týmu. A právě Sváta předvedl ještě další průniky po levé straně, které však již v branku jeho spoluhráči nepřetavili. Nejvíce domácím fanouškům zatrnulo dvě minuty před koncem, když prolétl míč přes celou branku po zakončení Kotouse a odrazil se od tyče. Nakonec tři body přeci jenom zůstaly v Prachaticích.

„Na tribuně jsem trpěl hlavně v závěru, kdy trefil soupeř tyč. Byl to hodně těžký zápas a jsem rád, že máme tři body,“ komentoval zápas trenér Josef Veselý, který v současné době nemůže být po operaci křížových vazů u mužstva a sledoval utkání z tribuny.

Tatran tedy získal důležité body a posunul se na 11. místo v tabulce. Hráči však musejí bojovat dál, aby se nevrátili do přímých záchranářských problémů.