Před sezonou byly představy vedení klubu trochu jiné. „Když se ještě vrátím k podzimu, tak spokojenost je pouze poloviční, plánovali jsme si tak o čtyři až pět bodů více, aby byl klidný střed tabulky. Některé zápasy se nepovedly a ztráceli jsme i proti týmům, kde jsme čekali body. Od toho se pak odvíjel celý podzim,“ krátce shrnul první polovinu soutěže trenér Tatranu Josef Veselý.

Zimní příprava bývala v Prachaticích vždy kvalitní a dalo se na ní stavět. Fanoušci Tatranu však zajisté zpozorovali, že to letos nebylo takové, jako dříve. „Chtěli jsme přijít na zimní přípravu s vizí, že je třeba se připravit tak, abychom se pak na jaře dostali co nejdříve do klidných vod středu tabulky. Bohužel, zimní příprava vůbec nevyšla,“ uvedl Josef Veselý a s nespokojeností v hlase se o zimní přípravě rozpovídal více: „Myslel jsem si, že hráči k zimní přípravě nastoupí zodpovědně, protože z kvalitní přípravy se pak žije celé jaro a i kus podzimu. Bohužel, hráči k tomu nepřistoupili zodpovědně a situace v týmu není dobrá. Jednak nemáme široký kádr a navíc přišla celá řada nesmyslných omluv. Velice dobře vím, že byly z většiny nepravdivé. Krom toho je v týmu řada hráčů, kteří se věnují různým formám malého či sálového fotbalu, což je pro ně priorita. To mi hlava opravdu nebere. V době kdy máme trénink, či dokonce přípravné utkání, mi někteří hráči jen suše oznámí, že je pro ně prvořadá sálovka.“

Ze slov trenéra tedy vyplývá, že tým nemá moc natrénováno, což s sebou může přinést řadu problémů. „To určitě. Na jaře se to může promítnout do herního projevu i systému. Uvidíme, jak se s tím hráči poperou, ale vidím to jako velký problém. Když se ještě vrátím k podzimu, když byla již hodně nízká účast na trénincích, tak jsme vydrželi se soupeři hrát a držet tempo sedmdesát minut. Posledních dvacet minut jsme již šlapali vodu a tam se vždy lámal zápas. Proto mám z jara strach. Ostatní mužstva totiž hrála buď zimní turnaje, nebo měla hodně kvalitní přípravu. Všude alespoň dvakrát týdně trénovali a o víkendu měli přípravný zápas. U nás jsou hráči, kteří mají za zimu jeden trénink a další nemají ani polovinu přípravy. Zkrátka to nevidím dobře,“ nezakrývá problémy v mužstvu trenér Veselý.

Již na podzim měl Tatran hodně úzký kádr a nedá se předpokládat, že by se to na jaře nějak zlepšilo. Proto asi nemohou být ani cíle nijak závratné. „Jednak budeme mít problémy kondiční a jednak ještě hráčsky oslabíme,“ naťukl další problém trenér a pokračoval. „Kádr opustil Košík a sám se přihlásil do Strakonic. To je problém, který není dořešen. Strakonice by chtěly jen půlroční hostování, které již na podzim absolvoval. My máme představu, že tam buď půjde na přestup, nebo bude hrát v Prachaticích. Pro nás nemá smysl jej pouštět znovu na hostování. Dalším hráčem, který zde skončil, je Lašák. Ten mi oznámil během přípravy, že prý jde hrát fotbal do Rakouska. Pro mne je to určitě překvapení, protože hráč, který nemá jisté místo v základu krajského přeboru, těžko může v Rakousku prorazit. Znám plno hráčů, kteří hrají v Rakousku, a to jsou úplně jiné hráčské formáty. Ale je to jeho volba. Zatím nevím, jak to bude s Vaškem Caisem. Podepsal nějakou poloprofesionální smlouvu do Benaga Žďár nad Sázavou do futsalu FIFA, navíc se zranil při lize sálovky. Je to jeho volba, ale také velká škoda, protože je místní a chtěli jsme na něm stavět. Chtěli jsme angažovat domácí kluky, ale bohužel. Dalším z domácích, kteří netrénují, je Lachkovič. Má jediný trénink. Podle zpráv, které mám, snad z pracovních důvodů nemá na fotbal čas. Paradoxem je, že máme čtyři hráče z Českých Budějovic, i když jsou kmenově u nás, kteří mají skoro největší účast na trénincích. Další kluci jsou na vysokých školách. Chci věřit, že pro sebe něco dělají i tam, aby nabrali fyzičku. Kádr je tedy hodně oslabený, jde nás do soutěže dvanáct či třináct a kvalita také určitě není úplně optimální. Není ani kde brát. V okolí nikdo není a z větší dálky hráči do kraje již natahují ruce po penězích. Ta doba je však již dávno pryč.“

Závěr je tedy jednoznačný, Tatran čeká hodně těžké jaro. „Bezesporu to nebude nic jednoduchého. Navíc nemůžeme sahat do dorostu, ten má v divizní soutěži také úzký kádr. Doufám, že posbíráme na jaře nějaké body a krajský přebor zachráníme,“ věří trenér Veselý.