Turnaje se celkem zúčastnilo sedm družstev, a to včetně prvoligových klubů Dukly Praha, Slavie Praha a Zbrojovky Brno. Kromě prachatického Tatranu se pak ještě představily celky Motorletu Praha, Tatranu Sedlčany a FK Chomutov.

„Turnaj se hrál pod patronací bývalého reprezentanta Jana Suchopárka, který byl také v hale přítomen a předal účastníkům ceny,“ doplnil zajímavost ke klání v Praze prachatický trenér Martin Juroš.

Hrálo se na branky o velikosti 5x2 metry a na hřišti s rozestavením pěti hráčů v poli a brankář. Pro Prachatické byl novotou systém hodnocení turnaje. Vůbec se totiž nepočítaly body, ale o pořadí rozhodoval pouze počet nastřílených branek. To také vedlo k obrovské útočné aktivitě všech mužstev a pochválil to i sám Jan Suchopárek: „Turnaj starších žáků ročníku 1998 se určitě vyvedl, kluci byli sice ze začátku ještě trošku unavení, ale hra se pomalu rozjížděla a kvalita tohoto turnaje měla stoupající úroveň. Pozitivně se na tom určitě projevilo to, že kromě Dukly, ostatní družstva systém, kdo dá víc branek během celého turnaje, bude vítězem, hrála poprvé. Čili už ve druhé polovině turnaje mužstva, která vstřelila branky, okamžitě vzala míč a běžela nazpátek, což určitě přineslo velké oživení a myslím si, že pro kluky příjemné zpestření celého turnaje. Také se ukázalo, že útočnost mužstev se celkově zvýšila, trenéři museli neustále kluky nutit, aby více útočili, než zabraňovali soupeři v brance. Tento turnaj a tento systém má určitě budoucnost jako takovou a myslím si, že ostatní mužstva by na to měla navázat.“

Prachatičtí si připsali na konto dvě výhry, a to 3:0 nad Motorletem Praha a 4:1 nad Chomutovem. Remizovali 1:1 se Sedlčany, porážky si pak připsali v duelech s Duklou (0:3), Slávií (2:3) a Brnem (0:6).

Celé klání vyhrála Zbrojovka Brno před Slávií Pracha a Tatranem Prachatice. Další pořadí: 4. Motorlet Praha, 5. Tatran Sedlčany, 6. Dukla Praha, 7. FK Chomutov.

Prachatičtí se mohou také pochlubit druhým nejlepším střelcem turnaje, stal se jím Matyáš Babka se šesti brankami, kterého v posledním utkání turnaje přestřílel Ulbrych z Brna, když dal Sedlčanům pět branek a celkově jich měl devět.