Milevsko - Tatran Prachatice 3:0 (0:0)

Prachatické fotbalisty tedy nečekalo vůbec nic lehkého. Problémy však musel řešit trenér Josef Veselý již před utkáním. „Chyběli nám tři hráči ze základu, o absenci Mádla jsem věděl již v týdnu, ale v den utkání mi oznámili Kováčik s Lachkovičem, že nemohou ze zdravotních důvodů nastoupit ani oni dva. Museli jsme to tedy rychle řešit povoláním dalších dorostenců. My měli věkový průměr dvacet let a proti nám se postavil nesmírně zkušený soupeř s průměrem kolem osmadvaceti let. Již před utkáním bylo jasné, že pro naší mladou sestavu to bude především boj o přežití,“ viděl reálně šance svého týmu před utkáním trenér Veselý.

Domácí fotbalisté si od začátku vytvořili převahu, ale brankově ji nedokázali v prvním poločase zužitkovat. „Milevsko se do nás pustilo od první minuty a jeho hráči si v prvním poločase vypracovali čtyři vyložené šance, které jsme přežili bez obdrženého gólu. Na druhé straně jsme si i my dvakrát vypracovali solidní šance, v nich se ocitl Vašek Cais, ale ani on je neproměnil. Byla to škoda, ale důležité bylo, že jsme první poločas udrželi čisté konto na straně obdržených branek,“ vyhodnotil první poločas Veselý.

Dalo se předpokládat, že domácí vrhnou všechny síly do útoku, aby dali alespoň jednu vítěznou branku. „V kabině jsme si o přestávce řekli, že se musíme pokusit co nejdéle se soupeřem vydržet a nedostat zbytečnou branku. Naše snaha však záhy dostala trhliny a brzy bylo po utkání. Inkasovali jsme ve druhém poločase během dvanácti minut tři branky a při pohledu na sílu obou týmů bylo jasné, že bylo v tu chvíli po hře. Ještě jsme prostřídali sestavu, aby dostali příležitost všichni hráči, a dohráli to se ctí. Další branku jsme soupeři již nedovolili,“ vrátil se ke druhému poločasu Josef Veselý.
V tabulce si Tatran po dvou porážkách pohoršil a s jedenácti body na kontě si nemůže příliš jásat. „Pohled na tabulku samozřejmě vůbec lichotivý není, musíme se sebrat a začít zase sbírat bodíky. Nejvíce mě však mrzí přístup některých hráčů jak k tréninkům, tak k samotným zápasům. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale některé omluvy se mi zdají hodně dětinské,“ říká prachatický trenér.

V dalším kole nyní Prachatičtí přivítají na svém hřišti celek Čížové a završí tak sérii tří zápasů s mužstvy z Písecka. A zrovna Čížová nebude vůbec jednoduchým soupeřem. „Doma to bude opět těžký zápas. Výsledky i výkony z domácích zápasů jasně ukazují, že se nám na domácím hřišti zrovna dvakrát nedaří. Navíc je Čížová v laufu, vyhrála ve Čkyni a nyní doma nastřílela pět branek Jankovu. To hovoří za vše. Hráči si musejí uvědomit, že musí úplně změnit přístup k fotbalu, někteří hodně zaostávají za krajským přeborem,“ dodává J. Veselý.