Prachatice - Dražice 1:0 (0:0)


„Upozorňoval jsem hráče, že se nemůžou ohlížet pouze na tabulku. Dražické fotbalisty jsem moc dobře sledoval a věděl, že jejich zápasy byly vždy velmi vyrovnané. Několikrát prohráli pouze o branku, což dokazovalo jejich kvalitu, kterou přenesli i do tohoto duelu,“ uvedl na úvod trenér Tatranu Josef Veselý.

Začátek zápasu vyšel lépe domácím, na kterých byla vidět velká odhodlanost konečně po dlouhé době naplno bodovat. Jejich úsilí se ale povětšinou zastavovalo na dobře organizované obraně hostů. Dražice ale nezůstaly jen u defenzivy a mnohokrát hru překvapivě otevřely a pokusily se tak svého protivníka zaskočit. Asi nejnebezpečnějším hráčem v domácích barvách byl útočník Cais, který byl svými spoluhráči neustále vyhledáván v podobě kolmých přihrávek. V prvním poločase měl tento hráč několik příležitostí k tomu aby otevřel skóre, ale v tomto zápasu mu jednoduše nebylo souzeno, aby vstřelil branku. Asi nejzajímavější moment v první půli se odehrál těsně před přestávkou ve 43. minutě, kdy domácí obrana chybovala faulem v pokutovém území a hlavní rozhodčí bez váhání odpískal penaltu. Prachatický brankář Dvořák ale navázal na svou výbornou formu z předchozích utkání a hostujícího aktéra penalty Peclinovského vychytal. „Hosté měli obrovskou šanci na to, aby se ujali vedení. Gól do šatny by byl asi ten nejhorší moment, který by naše mužstvo mohl potkat. Naštěstí máme v bráně Dvořáka, jenž penaltu chytil,“ chválil svého svěřence Josef Veselý.

Po změně stran domácí Tatran přidal na své aktivitě a ihned za to byl odměněn vedením. Sváteční střelec Kamil Ryšánek se ve 46. minutě šťastně dostal k odraženému míči a zakončoval takřka do prázdné branky – 1:0. „O poločase bylo v kabině hodně rušno, poněvadž náš výkon nebyl v první pětačtyřicetiminutovce optimální. Já i hráči to moc dobře věděli, a proto jsme si vše důrazně vyříkali a vyčistili si tak hlavy,“ řekl k okolnostem v utkání Veselý, který dále popisuje úvodní gól Ryšánka: „Hostující obrana si naprosto neporozuměla se svým gólmanem. Toto zaváhání jsme naštěstí s přehledem proměnili, když se náš obránce trefil do odkryté branky. Byl to pro nás rozhodně velký impuls, který nám dával velké šance na vítězství“.
Hosté z Dražic ale po inkasovaném gólu nesložili zbraně a na hřišti se rozpoutal velký boj. Rozhodnout utkání mohlo duo Kováčik – Cais, kteří se ocitli v dobrých brankových příležitostech, ale jejich šance zůstaly ke smůle domácích nevyužity. „Zápas jsme mohli několikrát rozhodnout, ale stoprocentní příležitosti Caise a Kováčika se neujaly. Neustále jsme tak ponechávali Dražicím jistou naději na zvrat v utkání. Před výkopem jsem věřil, že mančaft naváže na velmi dobrý výkon z Hluboké, ale opět jsme potvrdili že na domácím hřišti na nás padne jakási deka, kterou nemůžeme odstranit,“ stěžoval si Veselý.

Tatran mohl v závěrečných minutách uklidnit jeho nejzkušenější hráč Kováčik, když se v dostal po krásné přihrávce Hada do šance. Jeho prudká střela mířila těsně vedle levé tyče hostující brány. Domácí brankář Dvořák pak musel dvě minuty před koncem utkání řešit několik ošemetných situací. O čisté konto se ale připravit nenechal a Tatran tak po bojovném výkonu porazil Dražice 1:0. „Jsem velmi rád za tyto tři body, protože na domácím hřišti o ně musíme vždy bojovat. Hráči se hodně natrápili a myslím, že stále hledáme svou formu z úvodu sezony,“ uzavřel utkání J. Veselý.

Libor Staněk