Prachatice - Jankov 2:0


Ne že by se střetla mužstva z jednoho okresu, ale týmy Prachatic a Jankova si čas od času vyměňují hráče a tím se velmi dobře znají. „Potřebujeme už konečně vyhrát, poslední zápasy nám moc nevyšly,“ přál si před utkáním prachatický trenér Josef Veselý.

Vyrovnaný duel

Pro všechny hráče byl zápas velkou změnou v tom, že prozatím na jaře hráli většinou za zimy a za deště. Tentokrát se museli vyrovnat s velkým vedrem. „Úmorné vedro stálo všechny spoustu sil. V prvním poločase jsme byli o něco aktivnější, i když soupeř hrozil z brejků. Na šance to bylo vyrovnané, ale branku se nikomu vstřelit nepodařilo,“ komentoval první poločas utkání trenér Veselý.

Konečně góly

Po změně stran se hra příliš nezměnila, bylo to hodně vyrovnané. „Hosté sice dali gól, ale ten pro jasný ofsajd neplatil. Hosty velice dobře držel brankář Wolek, kapituloval až v 65. minutě. To se za hranicí šestnáctky opřel do míče Michal Granov a dostal nás přesnou střelou do vedení. Jankov pak vsadil vše na jednu kartu a snažil se o vyrovnání. My toho využívali a snažili se chodit do jejich otevřené obrany. Deset minut před koncem utkání takto pronikl až do šestnáctky Cais, byl faulován a kopali jsme penaltu. Tu trochu se štěstím, když se míč odrazil od břevna, proměnil Kováčik. Závěr utkání jsme si již pohlídali,“ zhodnotil druhý poločas Josef Veselý a dodal. „Bylo to opravdu takové malé derby. Na poslední čtvrthodinu nastoupil za Jankov do útoku gólman Hrubý, který u nás také působil. Naskočit na hřiště byl připraven i trenér Ivo Čech, ten v Tatranu také odkopal několik třetiligových sezon.“

Dobrá sezona

Prachatickým se tedy konečně podařilo po několika ne příliš vydařených zápasech naplno bodovat. „Jsem rád, že výhra přišla, tři předchozí zápasy nebyly výsledkově dobré. Teď bych rád ještě výhru potvrdil v dalším utkání doma s Kaplicí a v Krumlově završil docela solidní sezonu. Když si vezmeme, s jak mladým týmem jsme soutěž hráli, je to určitě dobré. Třeba jen v tomto posledním utkání nastoupili dva dorostenci do základu a tři další střídali. Je vidět, že se dospělého fotbalu nebojí a je do budoucna na čem stavět,“ hodnotí dvě kola před koncem soutěže sezonu spokojený trenér Josef Veselý.

Sestava Tatranu: Dvořák – Lašák, D. Granov, T. Ryšánek (65. Vlasák), K. Ryšánek – Tesárek (80. Kouba), Kováčik, M. Granov, Kaczko – Košík, Cais (78. Janoušek).