Chýnov - Tatran Prachatice 3:0 (2:0)


O domácím týmu je známo, že využívá hodně centrovaných míčů na své vysoké hráče a jejich největší síla je ve standardních situacích. „Styl Chýnova známe a bylo třeba vysoké hráče eliminovat. Již když jsme do Chýnova přijeli, bylo jasné, že nám to tady vyhovovat vůbec nebude. Hřiště bylo plné vody a bahna, protože se tady přes den přehnaly tři bouřky i s kroupami. Při pohledu do zápisu bylo jasné, že domácí disponují nesmírně zkušeným kádrem, když jejich věkový průměr byl sedmadvacet a půl roku, my dali v zápase příležitost pěti dorostencům a měli průměr dvacet a půl roku,“ vrátil se ještě před utkání trenér Tatranu Josef Veselý.

Zbytečná prohra

Nakonec Prachatičtí odjeli z Táborska s třígólovou porážkou. Obraz hry však byl trochu jiný. „Výsledek určitě neodpovídá stavu na hřišti, je pro nás velice krutý. Některé branky padly shodou více náhod, ale pravda je, že se hraje na góly a ty dal soupeř, my ne. Je to škoda, protože jsme podali zlepšený výkon, ale přesto jsme si připsali třetí porážku v řadě,“ komentoval utkání Josef Veselý.

Standardky

A právě standardky, o kterých trenér mluvil, prakticky rozhodly utkání. „Začátek zápasu byl solidní, hrál se vyrovnaný fotbal. Ve 23. minutě jsme však udělali chybu v obraně při centrovaném míči soupeře a Škrábek překonal gólmana Dvořáka. Po půlhodině hry jsme inkasovali podruhé. Domácí kopali rohový kop, dvoumetrový Havel vůbec nemusel vyskočit a podruhé poslal hlavou míč do naší sítě. V závěru poločasu jsme navíc ještě přišli o Kamila Ryšánka, který musel do nemocnice na šití. Dostali tak šanci další dorostenci z lavičky,“ vrátil se k prvnímu poločasu Josef Veselý.

Zahozené šance

Po změně stran hrál Tatran dobře a měl dokonce i několik dobrých šancí. Brankově se však neprosadili ani tradiční kanonýři. „Druhý poločas jsme zvládli velice dobře, hrál se kvalitní fotbal a byli jsme lepším týmem. Velké šance měli Kováčik a Košík a dalo se i přemýšlet o vyrovnání. Ale zahodili i ty největší příležitosti. Nakonec domácí přidali ještě třetí branku. Míč se zastavil v bahně v šestnáctce a Vinklárek jej dotlačil do sítě,“ okomentoval druhý poločas Veselý a dodal: „Fotbal se zkrátka hraje na góly a za ty se rozdělují body. Je to jednoduché, my góly nedali, a tak ani nemůžeme chtít body. Škoda, protože výkon nebyl špatný.“

Nyní Jankov

V dalším kole čeká na Prachatické domácí utkání s Jankovem. Na podzim hráli na hřišti soupeře 2:2. Oba celky se dobře znají, gólman Jankova Hrubý ještě nedavno hájil branku Prachatic a trenér Čech za Tatran odkopal i několik sezon ve vyšších soutěžích. „Jankov má kvalitní kádr. Po podzimu posílili, aby se nedostali do sestupových problémů. Teď hrají dobrý fotbal a porazili i nepříjemnou Kaplici, se kterou my budeme také ještě v této sezoně hrát. Bude to těžký zápas, ale dáme opět příležitost dorostencům. Pokud by došlo po sezoně k obměně kádru, je třeba, aby si kluci na mužský fotbal zvykali a získávali zkušenosti,“ hledí kupředu Josef Veselý.