Týn nad Vltavou – Prachatice 2:1 (1:1)

Již po minulém zápase s Bavorovicemi hlásil trenér Josef Veselý, že Tatran pojede do Týna nad Vltavou s otevřeným hledím a aktivitou bude chtít rozhodnout ve svůj prospěch. „To nám však vydrželo jen do třinácté minuty,“ říká po utkání zklamaně trenér Veselý a doplňuje: „Opravdu jsme začali aktivně a hned v úvodu zápasu jsme šli brankou Kováčika do vedení. Měli jsme i další šanci, v té byl Košík, ale neproměnil ji. Potvrdilo se známé nedáš – dostaneš a po standardní situaci domácí vyrovnali. Standardky vesměs jsou naší slabinou a dostáváme z nich zbytečné góly. Pak se až do konce prvního poločasu hrálo od vápna k vápnu bez nějakých větších šancí. Prakticky od dvacáté minuty jsme hráli bez Kováčika, soupeři jej zdvojovali, ztrojovali, přišlo i zranění.“

Prachatičtí věřili, že utkání na hřišti zachraňujícího se soupeře zlomí a přivezou všechny body. Tím by i na dálku pomohli hráčům ze Čkyně, kteří také ještě nemají se záchranou vyhráno. „Ve druhém poločase jsme to ještě zkusili, ale nedařilo se. Domácí šli více za vítězstvím a měli více ze hry, my to zkoušeli z brejků. Druhou branku jsme opět dostali po chybě, kdy zůstal Vařil sám na penaltě a rozhodl. Ještě v závěru utkání jsme soupeře zatlačili, zkusili to alespoň na bod, ale neuspěli. Jelikož jsme potřebovali na neděli trochu šetřit klíčové dorostence, prostřídali jsme to a dali příležitost dalším hráčům,“ říká ke druhému poločasu Josef Veselý.

Nyní hraje Tatran v dalším kole krajského přeboru v neděli od 10.15 hodin proti Hluboké nad Vltavou na domácím hřišti. „Přijede silný a nepříjemný soupeř. Možná se to tak nemusí jevit po posledním kole, kdy Hluboká doma prohrála s Jankovem, ale chyběli jí dva klíčoví hráči Hájek a Horejš. Ti by měli u nás již nastoupit. Uvidíme, jak to bude s naší sestavou. Určitě nebude hrát Cais, který dostal v divizi dorostu přímou červenou kartu a bude v trestu. Raději se k té kartě nebudu vyjadřovat, protože i trenéři soupeře nevěřícně kroutili hlavami, když Vencu rozhodčí posílal ze hřiště. V jakém stavu bude Kováčik, bude jasné až koncem týdne. V každém případě chceme hrát opět otevřeně a sehrát pro diváky pěkné utkání,“ zve na nedělní dopoledne Josef Veselý.