Váš tým vybojoval v první části sezony 24 bodů. Jste s tímto konečným ziskem spokojený?
Musím říct, že bodů jsme nastřádali poměrně hodně, ale na druhou stranu mě mrzí prohrané zápasy na domácí půdě. Navíc v posledním kole s rezervou Písku jsme odehráli již předehrávku, takže v konečném součtu za podzim musíme odečítat.

Proč jste na domácím hřišti nebyli tak dominantní jako v předešlých letech?
Náš tým tvoří velmi mladí a nezkušení hráči. Některé zápasy jsme tak nedotáhli do vítězného konce. Týmu chyběl potřebný klid. Kdybychom tyto utkání zvládli, tak by naše zimní přestávka byla rozhodně příjemnější.

Poslední zápas podzimu vám ovšem vyšel na výbornou.
Zejména druhý poločas odvedli hráči nadprůměrný výkon, který korunovali třemi krásnými brankami. „Béčko“ Písku disponuje velmi silným kádrem, a proto si tohoto vítězství velice cením. Doufám, že tento zápas nám přidal patřičné sebevědomí, které zužitkujeme v dalších utkáních na jaře.

Jak jste řekl, tak průměrný věk týmu je velmi nízký. V tom lze ale také určitě najít některé pozitivní faktory.
Tak rozhodně. Současný mančaft má jistě velikou perspektivu. Budeme se ho proto snažit zachovat, jelikož nynější fotbalisté jsou pro prachatický fotbal velkou budoucností.

Přesto, myslíte si, že někteří hráči z vašeho klubu odejdou?
Našim cílem bude přes zimu kádr zachovat, ale už předem můžu říct, že do jarní části už nemusí nastoupit naši nejzkušenější hráči, tedy Martin Kováčik a kapitán Janoušek, o které mají některé kluby eminentní zájem.

A co se týče příchodů?
V nynější době nemáme žádná konkrétní jména, ale tým by se měl za každých okolností posilovat, takže uvidíme.

Kdy začíná vaše příprava na druhou část sezony?
Přípravu zahájíme 15. ledna, což je oproti minulé sezoně později. Letos se ale nekoná zimní turnaj v Písku, který byl z organizačních důvodů zrušen. Celá příprava tak bude probíhat v našem areálu.

S jakým cílem budete vstupovat do jarní části?
Musíme hned od prvních kol sbírat body. Všichni hráči vědí, že krajský přebor je kvalitní a vyrovnaná soutěž, kde rozhodují maličkosti. Musíme jít od zápasu k zápasu a doufám, že na konec sezony budeme hodnotit pozitivně.

Libor Staněk