Tábor – Prachatice 3:1 (0:1)

Utkání začalo opatrnou hrou na obou stranách, přesto od počátku utkání měli hráči Tatranu míč na kopačkách více a začaly se rodit i šance. V 10. minutě dostal do úniku míč Tesař, který zakončil velmi nepřesně a branku přestřelil. Vzápětí z levé strany unikl Markytán, vystřelil tvrdě k tyči, brankář soupeře ránu vyrazil před volného Frnocha, který dal gól Prachatic. Ten však pro ofsajd dorážejícího neplatil. Ale ve 20. minutě již udeřilo, Tesař zahrával rohový kop, který pěkně poslal po zemi na nohu Frnocha, jenž nekompromisně zavěsil a Tatran vedl 1:0. Poté Táborští vypadli z tempa a otěže zápasu měli pevně v rukou hráči hostujícího celku. Bylo jen škoda, že Tatran nepřidal další gól. Obrana Prachatic moc práce neměla a když už, tak vše vyřešila. Táborští v prvním poločase nevyslali přímou vážnější střelu na gólmana Daňka.
Druhý poločas začal stejným stylem hry a nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco mělo změnit. Opak byl však pravdou. Asi ve 35. minutě svedl Žurek běžecký souboj s nejlepším hráčem domácího celku Máchou, a když už to vypadalo, že hráč neprojde a míč přejde do autu, vložil se do tohoto souboje rozhodčí, který pískl nesmyslnou penaltu. Tu proměnil domácí Mácha. Hráči hostujícího celku se cítili ukřivděně, a to se přeneslo do další fáze hry. Místo toho, aby se všichni začali zaměřovat na svojí hru, bylo vidět, že chtějí rychle zápas otočit na svou stranu, ale domácí vyráželi do rychlých brejků a obrana Tatranu začala doslova hořet. Když už si hosté mysleli, že se zápas zklidní, přišla hrubá chyba gólmana Daňka. Žurek mu nahrál malou domů a nikým neatakovaný gólman se bohužel netrefil do míče, trefil se do země a míč se odrazil ke zcela volnému hráči Tábora, který už neměl problém dostat jej do opuštěné branky. To naše hráče doslova šokovalo a pokračovalo další tápání v naší hře a k naší brance se dostával jeden centr za druhým. Po jednom takovém centru, se opřel do balonu obránce Dušan Kapuscinský, míč trefil nepřesně a ten se stočil do branky. Brankář Daňko neměl šanci. Byla to doslova černá desetiminutovka pro hráče hostujícího celku, ze které už se do konce utkání nevzpamatovali. Hráči Tábora začali bránit výsledek a kluci už se do šanci moc nedostali.
V utkání zvítězil tým, který vyhrát chtěl, více bojoval a šel vítězství naproti. V tomto zápase také citelně chyběli marodi, kdy trenér nemohl ani vystřídat, když to někteří hráči notně potřebovali jak pro svůj výkon, tak i kvůli únavě. Snad se hráči ze zápasu poučí a začnou opět bojovat, i když se nebude dařit.

Roman Žurek