Po sedmém kole je prachatický Tatran na desátém místě se ziskem devíti bodů. „Je to mladý tým. Vytváříme si hodně šancí, ale zahazujeme je. S herní zkušeností by měli přijít i výsledky,“ říkal před pár týdny trenér Prachatic Josef Veselý a jeho slova se pomalu začínají naplňovat. Tatran před čtrnácti dny poprvé vyhrál, když porazil 2:1 doma Týn nad Vltavou, a toto vítězství potvrdil před týdnem v Hluboké nad Vltavou. Tam hráči podali kvalitní výkon a vyhráli 4:1. Čkyňští v předchozích dvou sezonách nasbírali na podzim kolem dvaceti bodů, takže neměli na jaře problémy. Nyní jsou jedenáctí a mají jich sedm. Kdyby druhá čtvrtina vyšla bodově jako ta první, byli by hodně pod svým standardem. „Úvod nevyšel, sbírat po bodu je málo. Potřebujeme vyhrát, což by nás mohlo nakopnout,“ říkal ještě před čtrnácti dny asistent trenéra Čkyně Michal Uhlík. První výhra skutečně přišla, a to v minulém kole 2:0 nad Chýnovem. Byla hodně důležitá, protože Chýnovu start do sezony také nevyšel a je s pěti body čtrnáctý.

Tatran s Dražicemi

Na domácím hřišti v tomto kole z naší okresní dvojice nastoupí jen prachatický Tatran. Jeho soupeřem budou zítra odpoledne předposlední Dražice. Ty ještě nevyhrály, čtyřikrát remizovaly. Papírovým favoritem tady budou domácí. „Nesmíme si však myslet, že se soupeř porazí sám. Bývají to strašně ošemetné zápasy. Soupeř určitě zaleze a bude se snažit hrát ze zabezpečené obrany na brejkové situace. Proto si musíme v zadních řadách dát na tyto akce velký pozor. Hráči vědí, že nesmí soupeře podcenit, i když je na chvostu tabulky, jen poctivým výkonem můžeme slavit úspěch. Doufám, že si to kluci vezmou k srdci,“ zve do hlediště i diváky trenér Tatranu Josef Veselý.

Čkyně do Jankova

V úplně jiné roli budou taktéž zítra odpoledne čkyňští fotbalisté. Ti zajíždějí ven a navíc do Jankova, který také potřebuje body jako sůl. V minulém kole uhrál Jankov bezbrankovou remízu v Dražicích, má šest bodů a je třináctý. Půjde tedy o nesmlouvavý boj. Čkyňští však venku předvádějí solidní výkony a o body přicházejí hodně smolně. V Kaplici dostali vyrovnávací gól tři minuty před koncem z penalty, v Jindřichově Hradci dokonce v minutě poslední. „To jsou body, které zbytečně chybí, mohli jsme být jinde. V Jankově to bude nesmírně těžký zápas. Ani jeden z týmů nebude chtít udělat chybu a bude to asi pořádný boj. Na lavičku Jankova údajně usedl přede dvěma týdny Ivo Čech, který tam léta hrával, ale hlavně jej známe z Tatranu Prachatice. Ten má hráčům určitě co říci a může jim předat hromadu zkušeností. My se však musíme soustředit na vlastní výkon, bod by byl dobrý, tři výborné,“ burcuje hráče asistent trenéra Čkyně Michal Uhlík.