Prachatická záloha má ve středu tabulky 32 bodů a je v klidu, nezatěžuje se bojem o záchranu. Přešťovice mají náskok na předposlední Vodňany pět bodů, takže mohou být teoreticky ještě předstiženy. Domácím tedy půjde o hodně a budou chtít za každou cenu vyhrát.

„Chtěli jsme po soupeři, aby se hrálo třeba dopoledne, nebo i od tří odpoledne. Stejně bychom hráče, kteří půjdou za áčko, nepoužili. Nedomluvili jsme se, a tak uvidíme, jak to všechno zítra dopadne,“ nebyl vůbec nadšen prachatický trenér Josef Veselý. Ani se není čemu divit, nebude jednoduché dát dohromady kádr.

Marodka se rozrostla a někteří hráči z béčka půjdou za áčko. „Navíc máme v béčku zraněné Pasáka, Kubáta, kteří nebudou ani další týden, a Karabáše. S prvním týmem půjdou minimálně Bízek se Šicnerem, to znamená hned pět hráčů mimo hru. V Přešťovicích to budeme muset asi odehrát s dorostem, který hraje v sobotu ráno,“ medituje nad složením týmu Josef Veselý a dodává: „Na jaře je to úplně postavené na hlavu. Místo, aby hráči z áčka vypomáhali béčku, tak celý Tatran táhne několik hráčů z béčka spolu s dorostenci. Takový stav jsem ještě nezažil. Doufám, že příští týden proti Kaplici budeme v lepším složení a důstojně se s končící sezonou krajského přeboru rozloučíme."