Prachatičtí sehráli před týdnem kvalitní utkání v Hluboké nad Vltavou, odkud si odvezli bod za remízu 1:1. Kvalitnímu týmu z podzámčí byla záloha Tatranu naprosto vyrovnaným soupeřem a nebýt zbytečné chyby v závěru utkání, měla na tři body.

Naopak Jihdřichův Hradec již je beznadějně poslední a míří zpět do I.A třídy. Má na kontě pouze jedinou výhru, šestkrát remizoval. V prvním vzájemném utkání vyhráli Prachatičtí v Hradci 0:4.

Po delší době by snad neměl mít lodivod prachatického béčka problémy se sestavou. První tým hraje dnes na béčku Dynama České Budějovice, dnes má na pořadu utkání i dorost. Hráči z těchto týmů by tedy měli být připraveni v případě potřeby béčku vypomoci. „Zas tak jednoznačné to nění. Marodka v áčku ani béčku se nelepší, a tak určitě pojede s áčkem na derby do Českých Budějovic někdo od nás a někdo z dorostu. Z mé strany jako trenéra B mužstva k tomu chci přistoupit tak, že dáme spíše šanci dalším mladým klukům a nepočítám, že by někdo z prvního týmu šel v neděli s námi. Sestavu určíme až v neděli,“ říká ke složení týmu na zítřejší utkání trenér Veselý.

Prachatická záloha hraje na jaře podstatně lépe proti kvalitnějším týmům než proti těm, které jsou na spodku tabulky. To se samozřejmě nelíbí nikomu v čele s trenérem. „Před zápasem hráče upozorním na to, že je to utkání krajského přeboru a tak k němu musejí přistoupit. Na naše propadáky s Protivínem či předtím Čížovou musíme dát jednoznačně zapomenout. Příprava na zápas byla jako na každý jiný s kterýmkoliv soupeře. Hradec v žádnémm přípasdě nesmí nikdo podcenit,“ dodává trenér.

Možná paradoxně zápas se sestupujícím týmem může přinést dobrý fotbal. Nikdo již nebude svázán nutností bodů a může se hrát otevřeně. „Předpokládám, že si soupeř přijede zahrát dobrý fotbal. Se soutěží se loučí, takže asi přiveze už kluky, se kterými bude počítat pro příští sezonu. My si výkonem a doufám i výhrou můžeme posílit sebevědomí. Tři body by nám zajistily závěr soutěže v naprosto klidném středu tabulky,“ věří ve vítězství Josef Veselý.

Utkání s Jindřichovým Hradcem začíná zítra od 17 hodin a hráči i vedení týmu věří v dobrou diváckou kulisu v hledišti.