V rámci osmdesáti let od založení fotbalu ve Stachách připravili činovníci místního Sokola stachy zdařilé fotbalové odpoledne.

Nejprve se střetly týmy místních fanoušků Sparty a Slavie Pracha, kterým již je nad 35 let. Derby si nic nezadalo s tím klasickým a bojovalo se o každou píď hřiště. V prvním poločase se dostali do vedení Slávisté, ale po přestávce bylo vyrovnáno, když i druhý gól dali hráči Slavie, ale do vlastní sítě. "Ještě že si dali vlastence, jinak by to s nima nebylo k vydržení," komentoval výsledek 1:1 Milan Svoboda, který oblékl sparťanský dres.

Hlavním zápasem fotbalového odpoledne však bylo klání Mužů Sokola Stachy (I.B třída) s hosty z SK Dolní Chabry (I.A třída). Tým soupeře disponuje na soupisce slavnými jmény, jako jsou Ladislav Vízek, Vladimír Šmicer, Patrik Berger, Ivan Hašek, Horst Siegl, Jiří Rosický a dalšími. Do Stach přijeli v sestavě Ladislav Vízek s Vladimírem Šmicerem s tím, že V. Šmicer, který je lehce zraněný, naskočil mezi tyče. Prokázal, že je schopen hrát na jakémkoli postu, protože vychytal minimálně pět tutovek domácích a dokonce chytil i penaltu. Ladislav Vízek zase nastoupil netradičně na pravé straně obrany a dirigoval tým z tohoto místa. Hrál se kvalitní fotbal a diváci nešetřiůi potleskem. Atmosféru zvyšovali ještě známí vimperští hudebníci, kteří objíždějí i největší sportovní akce. Vítězství v poměru 7:5 si nakonec odvezli hosté.