FK Lažiště i prachatický Tatran jedou na půdu soupeře. Čkyně odehraje první kolo na svém hřišti proti Jankovu.

„Hrajeme před vlastními diváky, takže naším úkolem bude rozhodně zvítězit. První kolo je vždy ošemetné, ale věřím, že získáme tři body,“ uvedl optimisticky asistent trenéra v týmu SK Čkyně Michal Uhlík. Domácí fotbalisty ale čeká nepříjemný soupeř z Jankova, který v loňské sezoně ve Čkyni zvítězil 3:1. „Samozřejmě jsme si vědomi síly protivníka, který má velmi kvalitní kádr. Od trenéra Strakonic Dejmala, jehož tým proti němu v přípravě nastoupil, se nám doneslo, že Jankov předvádí velice dobrý fotbal. Minulý duel s tímto mančaftem se nám navíc vůbec nevydařil a my po prvním poločase prohrávali o tři branky. Toho se dnes musíme vyvarovat, jelikož na úvod sezony nemůžeme rozdávat body zbytečně,“ upozornil Uhlík.

Pro fotbalový celek Čkyně by měl být velkou výhodou stav kádru, který je naprosto kompletní. Proti Jankovu tak na trávník vyběhne ta nejsilnější sestava. „Během letní přípravy jsme neměli žádně větší zranění, takže do úvodního utkání počítáme se všemi hráči, co máme na soupisce. Našim cílem je rozhodně zisk tří bodů,“ dodal k dnešnímu důležitému střetnutí, které startuje ve Čkyni v 17 hodin, asistent trenéra Uhlík.

Další účastník krajského přeboru FK Lažiště také odehraje svůj první zápas na půdě soupeře. Protivníkem Lažišť je nováček soutěže FK Vodňany. Utkání se hraje taktéž dnes v 17 hodin.

„Každý zápas chceme přirozeně vyhrát a i tentokrát si přejeme zisk tří bodů. První mistrovský zápas odehrajeme ve Vodňanech, které letos postoupily z I.A třídy. Jejich forma v letní přípravě nebyla nijak oslnivá. Prohrály se Čkyní a poté i na turnaji s Bavorovicemi. Myslím si, že když naši hráči předvedou od první minuty zodpovědný výkon, tak máme hodně velké šance venku urvat tři důležité body,“ uvědomuje si šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Tým FK Lažiště se ale v minulých utkáních také nepotkal s nikterak famózní formou. Trenéři tak budou v utkání spoléhat na starší hráče, kterým nechybí potřebné zkušenosti. „Klíčem k vítězství bude výkon našich důležitých hráčů. Můžu jmenovat například Tesárka, Hrbka nebo Brzobohatého. Tito hráči musejí své mladé spoluhráče strhnout k co nejlepšímu výkonu,“ dále uvedl Princ, který dodává, že soupiska týmu by dnes měla být kompletní. „Do Vodňan pojede ten nejsilnější možný kádr, který máme k dispozici. Snad se mu bude v úvodním soutěžním utkání dařit,“ uzavřel Václav Princ.

Jako poslední fotbalový tým z Prachaticka vstoupí do krajského přeboru celek Tatranu Prachatice, který odehraje úvodní duel na hřišti Třeboně zítra dopoledne.
„Pro náš mladý a nezkušený tým bude první utkání křest ohněm. Třeboň předesílala, že chce v letošní sezoně bojovat o postup do divize. Naše cíle jsou ale daleko skromnější, takže je jasné, kdo do tohoto zápasu vstupuje jako favorit,“ řekl k zítřejšímu utkání hlavní trenér Tatranu Prachatice Josef Veselý, který dále poznamenává, že Třeboň má velice silný tým. „Na začátku přípravy to vypadlo, že Třeboň bude po sestupu z divize oslabovat svůj kádr. Nakonec ale odešlo jen pár jmen. Soupeř navíc do svých řad přivítal skvělého fotbalistu Šafránka z Roudného, takže bude opět velice nepříjemný,“ ocenil kvality Třeboně Josef Veselý.

Tatran bude spoléhat na zajištěnou obranu a těžit by měl především z brejků. „Nemůžeme si dovolit hrát s Třeboní otevřenou hru. Zkusíme se stáhnout na naší polovinu a spoléhat na naše rychlé útočníky, kterým se snad bude na úvod sezony dařit. Co se týče soupisky, tak v Třeboni nemůže stoprocentně počítat s Janem Lašákem, jemuž jsme ještě nevyřídili přestup. Zdravotní problémy pak měla na tréninku dvojice Tomáš Ryšánek – Pavel Kaczko. Nevím tedy jistě, zda tyto dva hráče postavím do základní sestavy. Pro jistotu si tak vypůjčíme z dorostu dva až tři hráče,“ vysvětloval Veselý.