O tom, že se mohou nejmladší fotbalisté Tatranu rovnat s nejlepšími týmy z celé republiky, není pochyb. Naposledy to dokázal ročník 1998 na Mistrovství republiky v Roudnici nad Labem.
„Turnaje se zúčastnilo šestnáct týmů z celé republiky a my jsme skončili na osmém místě. Přitom od toho, abychom byli do čtvrtého nás dělil jen jeden neuznaný, ale přitom regulérní gól,“
sdělil trenér Josef Osvald. Ten vede fotbalisty Tatranu Prachatice 98´společně s Martinem Jurašem a vedoucím družstva Karlem Kasíkem.

Účastníci turnaje byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech. Jejich vítězové hráli o první až čtvrté místo, druzí hráli o páté až osmé a tak dále. „Ve skupině jsme skončili druzí. Nejprve jsme smolně prohráli 1:0 s hradcem Králové. Byl to klasický remizový zápas. Rozhodčí nám bohužel neuznal regulérní gól. To nás v konečném účtování dělilo od bojů o první až čtvrté místo,“ konstatoval Josef Osvald, který je i přesto velmi spokojen. na začátku si dali Prachatičtí za cíl osmé místo, a to se jim povedlo.

V druhém zápase ve skupině vyhrál Tatran 4:3 nad Teplicemi a v posledním zápase zvítězil 5:1 nad Havlíčkovým Brodem. „Všechny zápasy byly velmi vyrovnané. nad Teplicemi jsme rychle vedli již 2:0, ale pak jsme prohrávali 2:3. Nakonec jsme vítězství strhli na svou stranu. Poslední zápas ve skupině výsledkově neodpovídá průběhu zápasu. I zde byl soupeř vyrovnaný. Bohužel nedával své šance a my proměnili na sto procent,“ řekl trenér k dalším zápasům.
Ve skupině skončil Tatran druhý a následující den ho čekaly boje 5. až 8. místo. Zde se už chlapcům tolik nedařilo a prohráli všechny tři zápasy. „Nevím, čím si to vysvětlit, ale druhý den už to zkrátka nebylo ono. Postupně jsme prohráli s Hlučínem 4:0, s Libercem 2:1 a s Ústím nad Labem 2:0,“ krátce zhodnotil.
Z vítězství v celém turnaji se nakonec radovalo družstvo Sparty Praha. „Tenhle tým byl úplně někde jinde. Ostatní soupeři byli vyrovnaní, ale Sparta všechny o třídu převyšovala,“ podotkl Josef Osvald. Na druhém místě skončilo Brno a třetí byl Hradec Králové.
Prachatičtí se dočkali i ocenění pro jednotlivce. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Matyáš Babka. Nejlepším střelcem týmu byl se šesti vstřelenými brankami Martin Juroš. „Celý turnaj byl po organizační stránce perfektně připravený. Vůbec nic nám nescházelo,“ chválil pořadatele Josef Osvald.
V nadcházející sezoně bude hrá přípravka 98´dokonce dvě mistrovské soutěže najednou. Kromě prachatické, kterou chtějí jednoznačně vyhrát, budou hrát také na Českobudějovicku. Jejich o rok starší spoluhráči pak budou nově hrát krajskou soutěž. Po mnoha letech tak bude mít konečně Tatran větší konkurenci. To bude velkým přínosem hlavně pro hráče, kteří se budou rychleji zlepšovat.