Lhenice – Velešín 4:2 (0:0)

I když domácí měli v úvodu utkání pohodovou herní převahu, až 11. minuta přinesla první vážnější ohrožení velešínské branky, když po Motzově centru se k nepřesnému zakončení hlavou dostal Mrkvička. Tak tomu bylo i následně, kdy nepřesně mířili Pořádek a Kopf. Velešínští se odhodlali k ohrožení Vágnerovy branky až ve 14. minutě, ale její strážce byl pozorný. Ve 21. minutě přišlo důrazné velešínské varování po dlouhém nákopu do šestnáctky na nepokrytého Chovance, ten naštěstí hlavičkoval nad branku, aby hned ve 22. minutě Vágner reflexivně stačil střelu ze skrumáže před ním vytěsnit. Lheničtí v dalším průběhu zápasu získávali značnou herní převahu, vytvářeli si i gólové příležitosti po pohledných akcích, ale chronická bolest – jejich proměňování – se opět projevovala. A tak ani ty nejvyloženější gólovky zůstávaly nevyužity, jako ta Pořádkova po trestném kopu ve 24. minutě, Švecova po uvolnění na šestnáctce ve 31. minutě, Mrkvičkova hlavičkovaná po Motzově centru ve 32. minutě, Motzova dobře mířená dělovka s bravurním vytěsněním gólmanem Ottenschlagerem ve 33. minutě, či další Pořádkova super šance, co mezi tyčemi rovněž neskončila. V samém závěru prvního poločasu to byli naopak hosté, kteří mohli opět ztrestat Chovancem nedůslednost ve lhenické obraně.

Do druhé půle vstoupili Lheničtí odhodlaně se snahou strhnout vedení na svou stranu. Uzamkli soupeře před jeho brankou a jejich aktivita byla v úvodních minutách korunována brankou. Hned ve 46. minutě pronikl Mrkvička, ale předložený míč před branku ještě nenašel gólového adresáta. Ve 48. minutě vybídl k zakončení Švec Schöna, gólman však stačil jeho střelu k tyči vyrazit na roh. Ten v Trnkově provedení byl konečně gólovým, neboť ve skrumáži ve vápně se nejlépe zorientoval Muška a poslal domácí do vedení (1:0). Ti povzbuzeni vedoucí brankou pokračovali v dobývání svatyně hostí a druhá gólová trefa přišla již v 53. minutě z kopačky mladíčka Mrkvičky, který se protáhl pravým křídelním prostorem a mazácky zvýšil na 2:0. V 60. minutě však domácí doplatili na lehkomyslnost v rozehrávce mezi obránci, čehož využil Zimek a dosti lacino snížil na 2:1. Lhenickým se v 68. minutě podařilo utéci na rozdíl dvou branek, a to po krásné individuální akci Schöna, který po Švecově vybídnutí prošel velešínskou obranou a tentokráte měl mušku přesnou (3:1). Lheničtí v herní převaze zapomínali na zadní vrátka, neboť v ní Velešínští hrozili nebezpečnými brejky. Nepoučeni jejich úniky, které díky Růžičkovi a faulu unikajícího hráče na Mušku, přežili, přišel dotřetice gólový trest, který zařídil uniknuvší Zimek (3:2). Rozdíl pouze jedné branky vnesl na kopačky domácích nervozitu a počali se v defenzivě dopouštět chyb, které naštěstí Velešínští přepálením branky Jirským a Zimkem nevyužili. Lheničtí tak svou nedůsledností, lehkomyslností a neproměňováním gólových příležitostí opět zbytečně zdramatizovali závěr zápasu, který měli výborně rozehraný a o jehož výsledku mohli daleko dříve rozhodnout. Poslední, čtvrtá branka, totiž přišla až ve tříminutovém prodloužení (v 92. minutě) a jejím autorem byl po rohovém kopu hlavou opět kapitán Muška (4:2). Dle průběhu hry byl tříbodový lhenický zisk zasloužený.