Mladé - Lhenice 2:1 (1:0)

Za perné vítězství nad Vyšším Brodem v minulém utkání zaplatili Lheničtí ztrátou stoperské dvojice Motz (zraněn) – Muška (vyloučen). Zásah do spolehlivě usazené obranné řady v utkání v Mladém tak byl citelný. Ale i středová řada na to doplatila, byla rozhozena, neboť středopolaři L. Kopf a J. Pokorný suplovali na místech ztracených beků.

Byli to domácí, kteří již v 9. min. šli po nedorozumění ve lhenické obraně do vedení. Využili nepřesné rozehrávky, zmocnili se míče a Maternou byl míč podél vybíhajícího Vágnera přesně poslán do sítě (1:0). I v dalším průběhu zápasu měli hráči Mladého navrch a dlouho Lhenické k vážnému ohrožení jejich branky nepustili. V 16. min. byli blízko navýšení vedení po nevydařené Kopfově obranné hlavičce, naštěstí střela směřovala nad břevno Vágnerovy branky. Ve 37. min. zahrávali domácí trestný kop ze středu hřiště, vysoký centrovaný míč snesl se do šestnáctky, aby zakončení hlavou domácími jen o vlásek minulo lhenickou svatyni. Zbývající průběh prvního poločasu nadále nenasvědčoval tomu, že se střetává soupeř z chvostu tabulky s prvním.

Druhý poločas přeci jen nabídl zvýšenou herní útočnou lhenickou aktivitu. Opět to byli ale domácí, kteří v 53. min. nachystali závar před Vágnerem po poslaném míči do velkého vápna. Tentokráte však zakončoval lhenický P. Šíma, který ve snaze odvrátit hrozící nebezpečí, prověřil vlastního gólmana. V 56. min. se lhenická síť rozvlnila podruhé. Gólovou trefu odrazem od tyče zařídil střídající Alenka po uvolnění a přihrávce spoluhráče (2:0). V 81. min. se konečně dočkali i Lheničtí, a to po utěšené akci P. Trnky s J. Pokorným, aby první jmenovaný byl autorem kontaktního gólu (2:1). S blížícím se koncem utkání přibývalo nervozity a oboustranně i na žlutých kartách. Přišla 88. min., kdy Mladé propáslo možnost utéci opět na dvoubrankový rozdíl, když za Šímův faul neproměnili kapitánem Tondrem nařízenou penaltu, který poslal míč mimo branku. A tak on i jeho spoluhráči byli nuceni držet těsné vedení, což se jim i za taktického střídání podařilo. Lheničtí předvedenou hrou roli lídra nepotvrdili, na čele tabulky přesto zůstali díky plichtě Kremže se Srubcem.

Jan Bumba