Blatná – Netolice 0:5 (0:1)

Takový debakl nikdo v Blatné nečekal. Vítězství Netolic však bylo zcela zasloužené.

V prvním poločase se v držení míče oba celky pravidelně střídaly. Domácí hrozili především střelami za hranicí velkého vápna, ty ovšem většinou netrefily svůj cíl. Když už došlo k výraznějšímu ohrožení hostující branky, tak vše vyřešil výborně chytající brankář Šanda. Netoličtí podnikali rychlé protiútoky do ne úplně kompaktní obrany domácích. Nejprve šel sám na branku Pilař, ale nedal. Poté se v dobré pozici objevil Vlášek, ale také úspěšný nebyl, vzápětí Michalec trefil břevno. A tak brankou skončila až pěkná souhra, kdy Pešek patičkou vrátil míč na Balouška, který centrem našel Vláška a ten nadvakrát překonal domácího brankáře – 0:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Krátce po přestávce přišla pro domácí pohroma. Během dvou minut vstřelili hosté dvě branky. Nejprve byl ve vápně faulován Vlášek a penaltu s přehledem proměnil hostující kapitán Baloušek. Dvě minuty na to vybojoval ve vápně míč Pilař, nahrál Vláškovi, který už uklidil míč do prázdné blatenské branky. To byl pro domácí šok. A když po dalších dvaceti minutách našel krásným pasem Michalec na malém vápně Vláška, ten hlavou poslal míč přesně k tyči domácí brány a dal tak svou třetí branku v zápase, bylo o osudu utkání rozhodnuto – 0:4. Domácí hráči se ještě snažili něco s výsledkem udělat a drželi míč na svých kopačkách častěji, ale hostující obrana v čele s výborným Šandou v bráně si již poradila. Nakonec ještě v 85. minutě přetlačil Vlášek v souboji před velkým vápnem domácího brankáře a korunoval svůj výkon svým čtvrtým a zároveň pátým gólem v blatenské síti. A tak si Netoličtí z tohoto duelu připsali tři nesmírně důležité body pro možnou záchranu.