Strunkovice – Sousedovice 1:1 (0:0). První domácí zápas začal na perfektním trávníku lépe Blaník, a když přečkal vyloženou šanci M. Glazunova hned ve 2. min., vrhl se do útoku a kupodivu sevřel hosty na jejich polovině zhruba do 15. min. Tento tlak nevedl k úspěchu, i když blízko vstřelení gólu byli domácí Brych, který nastřelil čistou tyč Šilhanovy branky, a Kureš, který po podklouznutí brankáře šanci nevyužil. Poté se hosté vymanili z domácího tlaku, střed zálohy začal pracovat naplno a do konce poločasu domácí přehrávali a Turek v brance držel „mexikány“ v naději na dobrý výsledek skvělými zákroky.

Druhý poločas začal náporem hostů, stále více se tlačili do útoku, a když dal po parádní akci po pravém křídle a následném centru hlavou M. Glazunov na 0:1 v 59. minutě, zdálo se, že favorit získá všechny body, zvláště když se nechal zbytečně vyloučit domácí stoper Machala v 68. min. Tento moment kupodivu prospěl domácím, nezatáhli se do obrany a hra byla vyrovnaná a v 76. min. po několika chybách hostující obrany vyrovnal Kureš. Za bojovnost a chuť poprat se o body zasloužené vyrovnání. A to ještě mohl střídající Jan Šabršula strhnout výhru na stranu Blaníku, když v 92. min. šel sám na Šilhana a minul. Ale to uznali i domácí, by bylo vzhledem k průběhu zápasu dosti nespravedlivé.
Zápas se musel líbit, bylo se na co dívat a utkání dobře odřídili rozhodčí Pečenka, Škuthan a domácí Fencl.

Sestava Blaníku: Turek – Šabršula Jiří, Machala, Pelech, Richter – Brych, Beneš, P., Klein, Cinádr – Kureš, Brabec (Šabršula Jan).

Miroslav Mottl