SK Lhenice – Malše Roudné B 2:2 (2:1)

Oproti loňskému soutěžnímu ročníku doznal lhenický omlazený tým podstatných změn. Na soupisce chyběl K. Muška, J. Růžička, P. Trnka, M. Bárta i elitní střelec R. Švec. Lhenický trenér Boška tak musel do utkání nasadit spoustu mladých hráčů. Věkový průměr týmu byl nakonec pouhých 22,2 roků. Starší hráče zastoupili svou účastí pouze J. Motz a L. Kopf.

Lheničtí vstoupili do utkání lépe a v úvodu byli daleko aktivnější. Již ve 2. minutě mohli jít po Schönově úniku a centru zprava do vedení, ale Tůma nevyzrál na hostujícího gólmana Halámka. Hosté se s přibývajícími minutami více osmělovali a v 7. minutě vážně ohrozili Řežábkem Trnkovu branku, naštěstí nepřesně. V 9. minutě zahrávali Lheničtí rohový kop. Míč se po několika odrazech dostal před brankovou čáru, ale domácí nedokázali uklidit míč do sítě. Promarněnou šanci napravil v 10. minutě Roman Pořádek, který po průniku zprava a střelou z ostrého úhlu poslal domácí do vedení. Po obdržené brance prahli Roudenští po vyrovnání. Hosté se neustále tlačili dopředu a jejich obrana se velmi otevírala. Pro Lhenické to ale byla voda na jejich mlýn. Rychlonozí mladíci Schön, Mrkvička a Pořádek se dostali do slibných příležitostí. V koncovce však nebyli přesní.

Ve 21. minutě se Roudenští dočkali vyrovnání. Po přísně nařízeném trestném kopu srovnal M. Bohůnek na 1:1. Ve 26. minutě měli možnost zahrávat J. Motzem trestný kop zase domácí, ale i tato příležitost zůstala nevyužita. Ve 31. minutě unikl hostující obraně J. Schön, zamířil však mimo tyče. V závěru poločasu měli herně navrch domácí a svoji převahu gólově zužitkovali. Lheničtí se ujali vedení ve 37. minutě, když se prosadil znovu aktivní Pořádek. Proti jeho tvrdé střele neměl Halámek šanci. Ke Lhenickému gólovému navýšení mohlo ještě dojít ve 42. minutě, po Motzově lobovaném uvolnění Mrkvičky a též po Tůmově vyslání k Pořádkově ataku, který byl zastaven za cenu faulu. Do kabin se ale nakonec šlo za stavu 2:1 pro domácí.
Úvod druhého dějství se odehrával v režii Roudenských. Jejich snaha po vyrovnání byla zřetelná. Domácí obrana si ale počínala suverénně a bez problému útočným aktivitám Malše odolávala. Lhenice spoléhaly na rychlé brejky. V padesáté minutě šel sám na hostujícího brankáře J. Mrkvička, jehož únik byl zastaven faulem. Domácí se dožadovali penalty, ale rozhodčí situaci přešel bez povšimnutí. 68. minuta mohla přinést rozuzlení vyrovnaného zápasu, kdy Lheničtí mohli odskočit na rozdíl dvou branek. Pořádek po individuální akci nastřelil pouze tyč.

Naopak to byli hosté, co v 78. minutě, po centru zprava, ztrestali chybu ve lhenické obraně a celkem lacino opět srovnali Řežábem na 2:2. Snaha Lhenických o opětné ztržení vedení na svou stranu bylo již křečovité. Za zmínku stojí Mrkvičkova šance po Pokorného uvolnění, či Pořádkův průnik a úspěšný Halámkův zákrok po jeho střele v 82. minutě.

Závěr zápasu patřil Roudenským, ve kterém se nakonec domácí obávali o nerozhodný výsledek, který ale ubránili. Lhenický omlazený tým zanechal vcelku dobrý dojem. Na jeho výkonu sice byla vidět herní nevyzrálost v koncovce, ale hráči po celých devadesát minut bojovali naplno.

Sestava Lhenic: Trnka – Exner, Motz, Pilát, Sura – Borovka, Kopf, Tůma, Pořádek – Mrkvička, Schön. Střídali: Prenner, Pokorný.

Jan Bumba