Lhenice – Kaplice B 2:4 (1:2)

Zvláště v poločase prvním byla hra domácích nesourodá, rozpačitá, postrádala pohybu, nápaditosti, nasazení a co zejména, střeleckého zakončování. Druhý poločas nabídl z jejich strany přeci jen zvýšené úsilí, ale naráželi na špatnou koncovku, když ani ty nejvyloženější gólové možnosti neproměňovali na rozdíl od Kaplických, kteří je „vyškolili“ ve střelecké produktivitě, když z minima vytěžili maximum.

V 5. minutě poprvé domácí vážněji ohrozili kaplickou branku, ale bez zakončení. V 6. minutě to byli naopak Kapličtí, kteří po zbrklém vyběhnutí gólmana P. Trnky, jeho faulu a následném trestném kopu, byli blízko gólu, ale J. Motz odvrátil akutní nebezpečí z již odkryté lhenické branky. Ve 12. minutě pronikl lhenickou obranou Kouba, naštěstí mířil nad břevno. V 18. minutě došlo k ošetřování L. Kopfa a dle nového pravidla, byl na tři minuty mimo hru. Ve 21. minutě zahrávali hosté rohový kop, aby se poté dostal na hranici „šestnáctky“ ke střele Jirka a z jeho kopačky míč proklouzl P. Trnkovi do sítě (0:1). Po dosažené brance převzali Kapličtí iniciativu a domácí k ničemu vážnějšímu nepustili. Až ve 35. minutě směřovala snad první lhenická střela přímo na gólmana Bauera. Ve 39. minutě našel zleva v šestnáctce přesný Pořádkův pas J. Pokorného, ale ten v tísni nevyzrál na Bauera. V minutovém prodloužení prvního poločasu, po Pořádkově rozehraném trestném kopu, se nejlépe před kaplickým gólmanem zorientoval K. Muška a hlavou srovnal „do šatny“ na 1:1.

Po poločasové otáčce, s předchozí trenérovou „domluvou“ v kabině, bylo přeci jen patrné zvýšené lhenické úsilí i se snahou po častější střelbě. Ta však byla velice nepřesná. V 62. minutě mohl poslat Lhenické, po vyběhnutí gólmana, do vedení J. Pokorný, ale mířidla měl vychýlená, právě tak, jako i P. Borovka v „superšanci“ v 63. minutě po Trnkově průniku zprava a přesné gólové nahrávce. V 70. minutě prošel levým křídelním prostorem J. Pokorný, nádherně předložil míč zcela volnému R. Pořádkovi, ten však branku zblízka netrefil! Za takové „gólové hazardy“ přišel trest! V 73. minutě nepokryli domácí Koubu, který přesnou střelou k tyči poslal Kaplické znovu do vedení (1:2). Nepoučeným Lhenickým unikl v 75. minutě opět Kouba, na hranici velkého vápna byl K. Muškou zastaven problematickým faulem s následnou penaltou, kterou ve třetí kaplický gól proměnil Preusler (1:3). Lhenické sice již v 79. minutě navrátil do hry krásnou brankou J. Sura (2:3). Když ale nepřesný odhad na míč lhenického gólmana zužitkoval v 87. minutě znovu Jirka a Kapličtí tak opět „utekli“ o dvě branky (2:4), bylo prakticky o vítězi rozhodnuto. Marná již byla závěrečná snaha Lhenických, kteří nadále „hledali“ přesnou mušku a neproměnili další velké brankové příležitosti.

Rozjezd do mistrovského jara se Lhenickým ve dvou úvodních zápasech vůbec nevydařil.

Jan Bumba