Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Lheničtí slaví první výhru sezony

Lhenice – Ve třetím kole A skupiny fotbalové I.B třídy Lheničtí poprvé v sezoně vyhráli, když porazili soupeře z Vyššího Brodu.

8.9.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Lhenice – Vyšší brod 2:1 (2:1)

Lepší úvod utkání si Lheničtí nemohli přát. Již v 1. minutě se vyšebrodskou obranou protáhl štírek J. Mrkvička a poslal je do vedení (1:0). V páté minutě však podklouzl stoper Motz a na Šíslovu branku se řítil Jirkal, míč z jeho kopačky stačil lhenický gólman vyběhnutím zblokovat a následně Exner uklidit do bezpečí. Hned poté, z rohového kopu, znovu Šísl domácí podržel. V 7. minutě unikl zleva Pořádek, předložil balon před branku Exnerovi, ten jej však mezi tyče neusměrnil. Lheničtí nepokryli ve 12. minutě Rapčana a ten dalekonosnou přesnou střelou srovnal na 1:1. 20. minuta přinesla další akutní ohrožení lhenické branky, ale hosté ho ke gólovému efektu tentokráte nedotáhli. Ve 22. minutě se dostal na druhé straně za obranu Exner, posadil míč na hlavu agilnímu Mrkvičkovi, ten však na brankové čáře trefil gólmana D. Rapčana. Po následném rohovém kopu nastal lhenický závar s kanonádou, kterou stačili Vyšebrodští vykrýt, aby ve 34. minutě dali naopak po přesné koncovce znovu vyniknout strážci lhenické branky. V závěru poločasu se ve 40. minutě opětně zblízka střelecky prosadil J. Mrkvička a Lheničtí šli do přestávky s jednogólovým náskokem (2:1).

Hned v úvodu poločasu druhého dali Vyšebrodští najevo, že jdou nekompromisně za zvratem ve vývoji utkání. Uzavírali domácí na jejich polovině, ti však stačili jejich ofenzivu eliminovat. Lhenickým se tak v trpělivosti otevírala v brejcích cesta k vyšebrodské brance. Ve 49. minutě vytěsnil Šísl vyšebrodskou dělovku, aby se poté pro domácí zrodil očekávaný brejk pro J. Mrkvičku, v rozhodujícím momentu si však předkopl míč, který skončil v chapadlech pohotového Rapčana. Tlak hostí dále pokračoval, ale bez již zmiňovaného efektu. Dalšího rychlého ataku se v 69. minutě dočkal mladíček J. Prenner. Byl zastaven Syrovátkovým faulem, který byl „oceněn“ červenou kartou a hosté šli do deseti. S blížícím se koncem a stále s odolávající lhenickou obranou přibývalo nervozity, faulů i žlutých karet. V 85. minutě se hosté dožadovali penalty za Motzův zákrok, ale píšťalka sudího, dle jeho posouzení, se neozvala. O osudu utkání mohl definitivně rozhodnout J. Exner po centru zprava od střídajícího zkušeného P. Lukšovského a ač zcela sám před brankou, „gólovky“ se zalekl a poslal míč vedle Rapčanovy branky. Lheničtí těsné vedení, i přes tříminutové nastavení, již udrželi.

Jan Bumba

8.9.2011
Dopravní nehody v Lenoře a u Houžné zablokovaly na několik hodin dopravu.
7

Dvě nehody zablokovaly silnici v Lenoře, havarovali i hasiči

Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).