Lažiště – Malše Roudné 2:1 (0:1)

Bylo jasné, že proti silnému celku nemohou domácí vyrukovat s nátlakovou hrou. Zpočátku to bylo spíše takové oťukávání, oba celky vycházely ze zajištěných obran. Postupně přišly i šance, nejprve domácí nastřelili břevno, poté hosté ztroskotali na brankáři Vlkovi. V poslední minutě první půle se podařilo hostům proměnit šanci a Šafránkem, který tři minuty předtím velkou šanci spálil, šli do vedení. „Byla to škoda, první poločas byl vyrovnaný a slušela by mu remíza. Dostali jsme úplně zbytečný gól,“ komentoval první půli šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s tím, že musejí zápas otočit, aby nepřišli o jarní neporazitelnost. „Začali jsme hrát útočněji a po deseti minutách jsme kopali po faulu brankáře penaltu, kterou však Tesárek neproměnil,“ zmínil důležitý moment druhého poločasu V. Princ. Domácí se však nevzdávali a snažili se dál tlačit na branku soupeře. „Hosté se snažili tahat čas, my zase chvátali před jejich branku. Naše snaha nakonec přinesla ovoce. Čtvrt hodinky před koncem zápasu byl v šestnáctce faulován Kučera a kopali jsme penaltu. Tentokrát se k ní postavil Brzobohatý a srovnal stav zápasu. Od té chvíle se hrálo hodně otevřeně nahoru, dolu, oba týmy chtěly strhnout vítězství na svou stranu. Šest minut před koncem zápasu se nám vydařil centr za obranu soupeře, stoper soupeře si nepočínal nejjistěji, k míči se dostal znovu Brzobohatý a přehodil vybíhajícího gólmana Roudného. Šli jsme do vedení, které jsme ve zbytku času hlídali,“ popsal další důležité momenty zápasu Václav Princ.

Lažišťští tak z pěti jarních zápasů získali třináct bodů a v tabulce se vyhoupli na dvanácté místo. Důležité je to především v tom kontextu, že je nyní čekají dva těžké zápasy na hřištích soupeřů, a to v Kaplici a ve Veselí nad Lužnicí.