Lažiště - veselí nad Lužnicí 0:2 (0:1)


Domácí do utkání nastoupili v pozměněné sestavě, jelikož se museli obejít bez obou krajních obránců Macka a Alberta. Možná i díky tomu patřil vstup do utkání hostům. Již ve 4. minutě zlikvidoval šanci Frejlacha v brance debutující posila Jakub Vlk, ovšem o čtyři minuty později už ani on vedoucí brance Veselských nezabránil. Domácí Hrbek v obranném zákroku nešťastně přihrál na nohu Frejlacha a ten prokázal instinkt střelce a otevřel skóre zápasu – 0:1.
V 16. minutě měl na noze vyrovnání Iliev, ovšem tváří v tvář Vančatovi vystřelil slabě a především vedle branky hostí. Po půlhodině hry opět visela ve vzduchu vyrovnávací branka. Domácí rozehráli na krátko přímý volný kop a Jan Hrbek v obrovském závaru před brankou nedokázal dotlačit míč za brankovou čáru. To byla poslední vážnější akce prvního poločasu.

Do toho druhého vstoupili pro změnu lépe domácí. Ve 47. minutě se po pěkné narážečce ocitl v dobré pozici Švec, rozhodl se pro lob, ovšem byl příliš blízko a jeho chytrá střela přes urostlého Vančata skončila pouze na břevně. Další tutovku měl po hodině hry na noze Hrbek, ovšem Vančat skvělým zákrokem vyrazil míč na roh. Domácí tak promarnili řadu velmi dobrých šancí a následně přišel trest. Elleder hladce přešel přes oba stopery domácích, obhodil si i Vlka a střelou do opuštěné klece navýšil na 0:2. Na brankové čáře se ještě snažil zabránit brance Soukup, ovšem v plné rychlosti nedokázal zkoordinovat pohyb a míči do branky pomohl.

O tři minuty později mohl snížit Iliev, který se po dlouhém nákopu Chvosty ocitl před Vančatem, ale jeho lob skončil těsně vedle levé tyče. Hosté hrozili především z rychlých protiútoků a několik jejich šancí před Vlkem bylo opravdu velmi nebezpečných. Deset minut před koncem si na rohový kop nejvýše naskočil Tesárek, ale ani on mezi tři tyče nezamířil. Více zajímavého už v Lažištích vidět nebylo. Zbytek zápasu si už Veselští pohlídali a odvezli si z Lažišť po dobrém výkonu všechny body.

Tomáš Soukup