FK Lažiště – SK Zliv 3:0 (2:0). Do úvodu zápasu vstoupila obě mužstva velmi aktivně. Ve 20. minutě se dokázal probít hostující obranou Švec, předložil ideální přihrávku volnému Ondřeji Vlkovi, který už jen pohodlně poslal míč do branky a otevřel tak skóre zápasu. Domácí pokračovali v silné pětiminutovce. Vlk přihrál do gólové pozice Tesárkovi, ale navrátilec v lažišťském dresu selhal. Za malou chvíli se v další obrovské šanci ocitl Švec, když si naběhl na Kubátův roh, ale hlavou poslal míč vysoko nad. Do třetice už se ale domácí radovali. Ve 25. minutě zahrával Tesárek z pravé strany rohový kop. Na ostrý centr sice nikdo ze spoluhráčů nedosáhl, ovšem na nesprávném místě stál hostující harcovník Hanousek, od kterého se míč odrazil nešťastně do sítě – 2:0. Domácí pak i nadále určovali tempo hry a soupeř se dostával do šancí pouze sporadicky. Největší hrozbou Zlivi tak byly standardní situace, se kterými si však domácí obrana tentokrát v klidu poradila a vážnější ohrožení své svatyně nepřipustila. Domácí brankář Patrik Vaculka tak čelil během prvního poločasu jediné střele, která navíc mířila doprostřed brány a mnoho starostí mu nenadělala.

Změna stran pak málem přinesla i změnu skóre. Domácí stoper Chvosta na mokrém povrchu podklouzl a nabídl tak hostujícímu útočníkovi pořádnou šanci na snížení. Vaculku nejprve od pohromy zachránila tyč a s následnou dorážkou dlouhána Lískovce si už domácí brankář poradil. To ale bylo ze strany Zlivi po zbytek zápasu vše a domácí soupeřovu obranu, která víc než kompaktně, působila spíše rozhádaně, pořádně zaměstnali. V 60. minutě domácí utekli do přečíslení, Švec uvolnil Tesárka, ale jeho ránu na bližší tyč gólman dokázal vyrazit na roh. Ten domácí rozehráli na krátko, Vlk se dobře na malém prostoru uvolnil, ale svou ránu poslal jen milimetry vedle levé šibenice. O pět minut později předvedli domácí další brejk, tentokráte ovšem ze škatulky gólových. Macek krásným pasem vyslal do úniku Vlka, který si sice míč dobře připravil na střelu, ale ani tentokrát jej do sítě nedostal. Pro vyraženou střelu si doběhl Tesárek, z úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě a dal třetí branku svého celku.

Další obrovské příležitosti domácích přinesla až závěrečná desetiminutovka. Nejprve předložil Albert nadýchaný centr na volného Hrbka, který ale dlouho se střelou váhal a zlivští stopeři se stačili vrátit a celou akci uhasit. Malou chvíli nato byl Hrbek v obrovské šanci znovu. Hostující obránce nešťastně podklouzl a nabídl tak domácímu forvardovi více než vyloženou šanci. Ten však trochu sobecky řešil celou situaci sám a místo přihrávky na Vlka, který by dával do prázdné brány, zvolil střelu, kterou mu brankář soupeře bravurně zlikvidoval. Dvě minuty do konce se předvedl i střídající Kotrch. Odražený míč si zpracoval tak efektně, že nechal kolem sebe proběhnout rovnou tři hostující obránce, míč si ještě posunul na svou slabší levou nohu, ale ke gólové radosti mu chybělo snad pouhých pět centimetrů. To byla i poslední zajímavá akce celého zápasu se soupeřem z Českobudějovicka.

Ve svém předposledním přípravném zápase před startem nové sezony v krajském přeboru tak FK Lažiště zvítězilo 3:0.

Sestava domácích: Vaculka – Macek, Pasák, Chvosta, Albert – Kučera – Hrbek, Švec, Kubát (63. Kotrch), Tesárek – Vlk.

Tomáš Soukup