Lažiště – Písek B 1:4 (1:2)

„Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale měl jsem již před zápasem takové tušení, že po třech výhrách může přijít sprcha. Měli jsme předtím dost štěstí, tentokrát se k nám postavilo zády,“ řekl k utkání šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Přitom domácí začali velice dobře a již ve 4. minutě otevřel Hrbek skóre. „Přišly i další šance, opět v ní byl Hrbek a pak Szep. Ty jsme nedali a soupeř začal hru otáčet. Začal běhat a dostali jsme vyrovnávací branku. V závěru poločasu ještě přišla penalta, musím přiznat, že naprosto zasloužená, a Písek šel rázem do vedení. Naši hráči si evidentně mysleli, že se jim po třech výhrách a snadném vstupu do utkání nemůže nic stát. Zápas podcenili a již v prvním poločase nás Písečtí zase posadili na zem. dostali jsme pořádnou lekci,“ zhodnotil první půli V. Princ.

Všichni přítomní čekali, že přijde po změně stran velký nápor domácích, kteří budou chtít zápas otočit. Opak však byl pravdou. „Ve druhém poločase jsme se nedokázali sebrat, soupeř byl lepší, výborně kombinoval a zaslouženě dokráčel ke třem bodům. My si nemůžeme na nic stěžovat, zápas jsme si prohráli úplně sami vlastním přístupem ke hře. Doufám, že se z toho hráči poučí a popřemýšlí nad tím, jak budou hrát dál. Sice chyběl Zelenka, ale na jednom hráči to nestojí,“ dodal ke druhému dějství Princ.

V příštím kole jedou Lažišťští do Hluboké nad Vltavou, které se až tolik nedaří. „Nesmíme se ohlížet na výsledky soupeře, musíme hledět jen na svoji hru. Myslím si, že po sprše od Písku budou kluci opět bojovat a bude to Lažiště prvních tří kol. Vím, že nemáme tým na špic soutěže, ale klidný střed bychom měli hrát,“ hledí již dál Václav Princ.