Veselí nad Lužnicí – Lažiště 0:0

S ohledem na postavení obou celků v tabulce se dal čekat hodně opatrný zápas. „Chtěli jsme přivézt alespoň bod a tomu jsme především v prvním poločase přizpůsobili naši taktiku. Hrálo se hodně z obrany. Celkově však byl zápas hodně podprůměrný. My se domácím přizpůsobili a v prvním poločase to bylo naprosto bez šancí,“ shrnul první dějství důležitého utkání šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.

Do druhého poločasu se týmu z Prachaticka otevírala šance zabojovat o všechny tři body. „Chtěli jsme to po přestávce zkusit, ale nemohli jsme se dostat do tempa. Celkově neměl zápas šťávu. S remízou nakonec musíme být spokojeni, tři minuty před koncem utkání jsme totiž mohli dokonce inkasovat. Soupeř se ocitl nekrytý na malém vápně, ale gólman Vlk bravurně zasáhl,“ dodal k utkání V. Princ.

Lažišťští již nasbírali pětadvacet bodů a jsou čtrnáctí s pětibodovým náskokem na patnáctý Chýnov. Na druhé straně ztrácejí pouhé tři body na desáté Prachatice. „V kontextu našich výsledků na podzim musíme být se současným postavením v tabulce spokojeni, i když jsme mohli mít o dva body více právě ze zápasu ve Veselí nad Lužnicí. Ale musíme brát situaci takovou, jaká je a soustředit se na další důležitá utkání, která máme před sebou,“ hodnotí současnou situaci týmu v. Princ.

V dalším kole hrají Lažišťští v okresním derby doma proti týmu ze Čkyně. Tyto duely mívají vždy zajímavý náboj a určitě je se nač těšit i tentokrát.