Lažiště – Koloděje nad Lužnicí 4:0 (2:0)

Domácí hráčky se po dlouhé zimní pauze představily poprvé doma. Po výhře v minulém kole v Protivíně chtěly své vítězství potvrdit i doma.
Prvních dvacet minut se oba celky hodně hledaly a hrál se hodně velký průměr. Střel na branku bylo pramálo a z řady vykoukla jen rána kapitánky domácích Kopfové. Domácí hráčky pomalu přebíraly iniciativu a výsledkem bylo několik přesných střel, ale hostující gólmanka Brůžková chytila i nemožné. Až ve 36. minutě se po kombinaci a nahrávce od Švecové a následné skrumáži před brankou hostí nejlépe zorientovala Ciglbauerová a poslala domácí do vedení. Lažišťská převaha se po brance zvýšila, hlavně se probudila Švecová, která nejenže zpřesnila nahrávku, ale platila i její střelba z dálky. Ve 42. minutě se Švecová konečně přesně trefila a druhý gól domácí uklidnil.

Druhý poločas byl o velké územní převaze domácích, ale též o velkém neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Hned v úvodu se zamotala do kliček Kopfová a střela šla vedle. V 51. minutě se ukázkově opřela do střely ze 20 metrů Švecová a břevno zní gólmance hostí ještě dnes. Tlak Lažišťských se stupňoval ale góly nepřicházely. Nejdříve Beránková v dobré pozici minula branku, Kopfová v samostatném nájezdu byla vychytána Brůžkovou, aby následně ve stejné pozici neuspěla Švecová. Lažišťští diváci se branky dočkali až v 79. minutě, trefila se Švecová a byl to její druhý gól v utkání. V tento moment bylo rozhodnuto a domácí zkušeně drželi míč a k brance Bártové téměř nic nešlo a co prošlo, s tím si domácí gólmanka poradila. Účet zápasu ukončila pěknou střelou Mikešová, která tím podtrhla svůj solidní výkon.

Vítězství domácích hráček je zasloužené a potvrdily tak tři body z Protivína. Domácí gólmanka Bártová již 180 minut nedostala branku, a to svědčí o dobré obranné hře domácích i jejím dobrém výkonu.

Za týden jede lažišťský tým do Tábora na hřiště lídra a bude se hrát o první místo v tabulce.

Ladislav Beran