Písek B – Lažiště 1:1 (0:1)

Béčko Písku hraje domácí zápasy hned po utkání svého třetiligového áčka, takže je to vždy o tom, kolik použijí pendlů z prvního týmu. I proti Lažišťským nakonec tři hráče využili.

Hostující hráči však přesně dodržovali stanovenou taktiku, která jim vycházela. „Šli jsme do utkání s tím, že bychom rádi získali bod. To se podařilo, takže spokojenost,“ říká šéf lažišťského fotbalu Václav Princ a doplňuje k prvnímu poločasu. „Začali jsme hrát opět odzadu a zkoušeli brejkovat. To se docela dařilo a dokonce jsme se deset minut před přestávkou dostali zásluhou Pavla Brzobohatého do vedení. Je však třeba přiznat, že měli domácí po celý poločas více ze hry a my se hlavně bránili. To bylo i v závěrečné desetiminutovce první půle, kdy jsme si hlídali, abychom šli do kabin za našeho vedení. To se nakonec podařilo.“

Všem bylo jasné, že ve druhém poločase domácí ještě přidají, aby se pokusili otočit vývoj utkání. „Domácí sice tlačili, ale pouze po pokutové území, dovnitř jsme je nepouštěli. Pak však přišla chyba naší defenzivy, domácí se dostali zprava za naší obranu a ranou od tyče vyrovnali. I pak se Písek snažil přidat druhou branku, ale opět to byl tlak jen platonický, naše obrana pracovala výborně a soupeři nic nedovolila. Nakonec jsme dokázali utkání zremizovat,“ komentoval druhý poločas Václav Princ.

Lažišťští tak mají na kontě 21 bodů a pouhé tři ztrácejí na deváté fotbalisty Čkyně. Hodně důležité nyní budou výsledky velikonočních dohrávek úvodního jarního kola. Lažišťské čeká hodně těžký los, nyní hrají doma s ambiciozním celkem z Roudného a pak zajíždějí dvakrát ven, nejprve do Kaplice a poté do Veselí nad Lužnicí. “Chtělo by to získat ze tří kol šest bodů, ale bude to hodně těžké,“ hledí k dalším zápasům V. Princ.