Český Krumlov – Lažiště 2:0 (0:0). Tým z Prachaticka však postihly velké problémy se sestavou. Kromě Hodiny s Jančovičem a Kopfem, kteří nenastoupili již proti Táboru, tentokrát chyběli v sestavě i obránci Brzobohatý, Pěsta a Albert. Po půl hodině hry šel navíc ze hřiště i útočník Tesárek, když obdržel žlutou kartu. To vše hrálo do karet domácímu celku.

Utkání se hrálo na velice těžkém terénu a chvílemi to připomínalo spíše vodní pólo než fotbal. „V úvodu utkání měli domácí mírnou převahu. Od chvíle, kdy jsme vystřídali útočníka Tesárka, jsme se směrem kupředu prakticky k ničemu nedostali,“ hodnotí situaci na hřišti v prvním poločase člen lažišťského výboru Václav Princ. V první čtvrthodině chytil Vitáček dvě střely Bence a po půlhodině hry se vytáhl při ráně Weinharda. Na přestávku se šlo za bezbrankového stavu.

Lažišťští šli do druhého poločasu s cílem ubránit nerozhodný výsledek. „Hráli jsme na bezbrankovou remízu, ale nevyšlo to. Soupeř byl v poslední čtvrtině zápasu lepší,“ komentoval druhý poločas Václav Princ. Do vedení se Český Krumlov dostal v 63. minutě, kdy po úniku a centru z pravé strany se dostal k dorážce Čábela a otevřel skóre. Pojistku přidali domácí osm minut před koncem, kdy brankář Vitáček odkopával míč za šestnáctkou, ale z půlky hřiště mu jej vrátil do sítě Weinhard.

Ve třetím kole čeká na Lažišťské další silný soupeř, přijede Sparak Kaplice, který nyní porazil Hlubokou 2:1. „Již budou Brzobohatý s Albertem, za béčko to zkoušel Hodina, uvidíme, jak na tom bude. Jančovič jde na CT vyšetření,“ říká k možnému posílení sestavy Václav Princ.