Čkyňští jsou již devátí, Prachatice jedenácté a Lažiště třinácté, přičemž bodový rozdíl od předposledního Týna nad Vltavou se ještě zvýšil. To však neznamená, že by měli hráči zůstat spát na vavřínech, posledních devět kol ještě může být hodně náročných.

Vše se bude odvíjet od sestupů z divize. Pokud nepůjde dolů nikdo, spadne z krajského přeboru pouze poslední tým. Pokud z divize spadne jeden Jihočech, půjdou z kraje dva týmy a pokud by z divize spadli dva Jihočeši (stále jsou namočeny celky Třeboně a zálohy Sezimova Ústí), spadly by z kraje dokonce tři týmy. Zatím se musí pracovat s tou nejhorší variantou.

Jako první o víkendu nastoupí ke svému utkání hráči ze Čkyně. Zítra od 12.45 hodin se střetnou v Písku s místní zálohou třetiligového FC. Písek po horším vstupu do jarní části sezony poslední zápas ve Veselí nad Lužnicí vyhrál a v tabulce je těsně za čkyňskými fotbalisty. Ti v minulém kole poprvé na jaře doma zvítězili a poskočili tak do středu tabulky. Zápas slibuje svou kvalitu, domácí navíc budou moci využít pendlů z prvního týmu, který hraje před tímto soubojem. Ve Čkyni jsou si vědomi toho, že je nutné zkusit přivézt alespoň jeden bod, tabulka za nimi je velice našlapaná a každé kolo ji může překopat.

Jako druhý z našich týmů vstoupí do bojů prachatický Tatran, a to v neděli dopoledne v souboji s Hlubokou nad Vltavou. Domácí tým znovu povede trenér Pavel Babka, který v posledních třech zápasech získal sedm bodů. Prachatičtí jsou tedy pořádně nabuzeni na bodový zisk, v minulém kole odvedli kvalitní výkon v Týně nad Vltavou a vítězství je pro ně cílem i tentokrát. Vítězná sestava by se měnit neměla, i když k drobné změně samozřejmě dojít může. Hluboká je v aktuální tabulce čtvrtá, a tak slibuje zápas zajímavou podívanou. Poslední výkony obou týmů by měly být dobrou pozvánkou pro fanoušky, kterých zatím chodí v Prachaticích poskrovnu.

Jako poslední z trojice naskočí do zápasu v neděli odpoledne celek z Lažiště. Ten se stal štikou jara, když z pěti zápasů získal pod taktovkou trenéra Žáka třináct bodů. Hráči jsou nažhaveni i na nedělní zápas v Kaplici. Té se naopak na jaře příliš nedaří, i když remíza ze hřiště Čížové by měla být určitě povzbuzením. Ve středeční dohrávce však Kaplice prohrála v Dražicích, má sice 29 bodů, ale při vyrovnanosti tabulky to zatím nic neznamená. „Chtěli bychom ze tří zápasů šest bodů,“ říkal před týdnem šéf lažišťského fotbalu Václav Princ. Půlku již má tým splněnu, když porazil ambiciozní Roudné. Další body by chtěl nyní. „Máme Kaplici tak trochu přečtenou ze zimního turnaje. Tam byl soupeř v poli aktivnější, ale góly jsme dávali my. Samozřejmě to nyní bude asi trochu jiné, ale věříme si, že alespoň bod získáme. Pak jedeme do Veselí, takže by se nám nějaké bodíky navíc hodily,“ dodal V. Princ k dalšímu programu. Ani zde by se neměla vítězná sestava měnit, stále se čeká na doléčení zranění opory J. Hrbka.

Ostatní víkendové zápasy KP mužů: Roudné – Veselí nad Lužnicí, Český Krumlov – Týn nad Vltavou, Jankov – Dražice, Chýnov – ZVVZ Milevsko, Jindřichův Hradec – Čížová.