„Z našeho oddílu se na mistrovství republiky do Mohelnice probojovali čtyři závodníci a všichni se prali výborně,“ pochválil své svěřence jeden z trenérů Josef Puš.

Ve váze do šedesáti kilogramů reprezentoval prachatické judo Standa Pluhař. „V prvním kole jistě vyhrál, pak narazil na mistra republiky, kterému podlehl. Škoda, tři týdny dozadu jej ve vzájemném souboji porazil. Prohrál na praporky. Celkově skončil sedmý,“ hodnotil výkon závodníka Josef Puš.

Velkou smůlu měl v kategorii do 46 kil Jiří Petrášek. „V mých očích je mistrem republiky. Pral se v nejpočetněji obsazené kategorii, ani jednou neměl pasivitu, ani jednou neprohrál, přesto na medaili nedosáhl. Jirka dvakrát vyhrál před limitem, pak se pral o finále, zápas byl naprosto nerozhodný, ale na praporky přiřkli rozhodčí postup jeho soupeři z Moravy. Zbyl tedy na něho zápas o bronz. Pral se s dalším Moravákem, byl jasně lepší, často nastupoval, přesto opět moravská trojice sudích přiřkla vítězství jeho soupeři. Jirku musím pochválit, pral se opravdu výborně,“ přiblížil další kategorii trenér Puš.

Kovy zacinkaly v nejtěžší kategorii nad 73 kilogramů a hned dvojnásobně. Zlato suverénním způsobem získal Radek Aleš, na stříbro si sáhl Robert Tříska. „Radek měl ambice na titul, v celé sezoně nepoznal v souboji s českými a moravskými soupeři hořkost porážky. Byl velkým favoritem, svou roli splnil a do finále se probojoval výhrami vždy před limitem. Robert je turnajový typ. Při tréninku tomu někdy až tolik nedá, ale je bojovník, dokáže zabrat a štěstíčko mu jde naproti. Dvakrát soupeře porazil před limitem, v souboji o finále byl techničtější a vyhrál na praporky. Bylo z toho tedy prachatické finále. Tady Radek potvrdil svou výbornou formu a jasně zvítězil. Oba kluci byli výborní, medaile si zasloužili,“ pochválil závodníky Josef Puš.

„Přestože jsem všechny zápasy v sezoně vyhrával, bylo potřeba se na republiku pořádně soustředit a neudělat chybu. Šlo o hodně, soupeři jsou zde silní a dokáží každou chybu potrestat. Všechny zápasy nakonec byly v klidu. Ten nejtěžší asi v semifinále, ale soupeř udělal chybu a hodil jsem ho,“ svěřil se s pocity ze závodů Radek Aleš a dodal: „Říkal jsem Robertovi, že má šanci na stříbro, samozřejmě, když nenarazí na mě již dříve (smích). Docela mi tip vyšel.“

„Jsem moc spokojen, v této kategorii se peru prvním rokem a hned to vyšlo na stříbro. Hodně těžké bylo semifinále. A finále? Tam byl Radek lepší a zaslouženě vyhrál. Byl po celou sezonu nejlepší v republice, takže si zlato zasloužil,“ doplnil ke svému vystoupení Robert Tříska.

Tento víkend vyrazí na republikový šampionát mladší žactvo Tatranu. „Tam tolik ambicí mít nebudeme, všichni se perou v kategorii prvním rokem. Ale věřím, že ze sebe všichni vydají maximum,“ dodal k dalšímu klubovému programu oddílu Josef Puš.